REKLAMA

Mabion podpisał z Polpharmą umowę o wartości bazowej 320 tys. euro

2010-11-24 15:24
publikacja
2010-11-24 15:24
Mabion podpisał z Polpharmą umowę o wartości bazowej 320 tys. euro dotyczącą rozwoju leku biotechnologicznego, stosowanego w schorzeniach metabolicznych. Umowa może być zwiększona o 1-2,5 mln euro - podała notowana na NewConnect spółka w komunikacie.

"Zarząd spółki Mabion S.A. informuje, że w dniu 24.11.2010 zawarł umowę z Zakładami Farmaceutycznymi Polpharma S.A. dotyczącą rozwoju przez Mabion S.A. na rzecz Polpharma S.A. białka rekombinowanego będącego lekiem biotechnologicznym stosowanych w schorzeniach metabolicznych. Umowa składa się z części bazowej w zakresie prac badawczo-rozwojowych efektem których będzie wytworzenie leku w małej laboratoryjnej skali oraz części opcjonalnej obejmującej optymalizację, "upscaling", walidację a także wytwarzanie leku do badań przedklinicznych i klinicznych" - napisano.

"Wartość umowy w części bazowej to kwota 320 tys Euro. W części opcjonalnej wartość umowy może osiągnąć dodatkowo kwotę od 1 do 2,5 mln euro, w zależności od wybranego przez Polpharmę zakresu. Do realizacji umowy Mabion wykorzysta opracowane przez siebie technologie w tym zgłoszone do opatentowania" - dodano.

Termin realizacji umowy w części bazowej to 18 miesięcy, w części opcjonalnej może trwać nawet do 36 miesięcy.

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki