REKLAMA

Mabion otrzymał od trzech akcjonariuszy deklaracje złożenia zapisów na akcje serii U

2021-03-08 16:36
publikacja
2021-03-08 16:36
Mabion

Mabion otrzymał od trzech znaczących akcjonariuszy - Glatton, Twiti Investments oraz Polfarmex - nieodwołalne i bezwarunkowe deklaracje udziału w procesie budowania księgi popytu oraz złożenia zapisów na akcje serii U - podała spółka w komunikacie.

Według informacji na stronie spółki, Glatton kontroluje obecnie 7,3 proc. kapitału zakładowego Mabionu, Twiti Investments 17,3 proc., a Polfarmex 10,5 proc.

Glatton zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje wyłącznie w drodze jej potrącenia z całością lub częścią wierzytelności Glatton w łącznej wysokości 5 mln zł z tytułu umowy pożyczki zawartej ze spółką 12 sierpnia 2020 r.

Twiti Investments zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje w drodze jej potrącenia z całością lub częścią wierzytelności w łącznej wysokości 11,2 mln zł z tytułu umów pożyczek zawartych ze spółką 12 sierpnia 2020 r. oraz 5 lutego 2021 r., oraz gotówką w kwocie 5 mln zł.

Z kolei Polfarmex zadeklarował opłacenie ceny emisyjnej za akcje gotówką w kwocie 1,98 mln zł.

Jak podano, zapisy na akcje w ramach subskrypcji mają zostać złożone przez akcjonariuszy po zakończeniu procesu budowania księgi popytu, po cenie emisyjnej ustalonej na zasadach wynikających z uchwały emisyjnej.

4 marca Mabion rozpoczął proces budowania księgi popytu nie więcej niż 2.430.554 akcji serii U.

Umowy objęcia akcji serii U mają zostać zawarte przez inwestorów do 12 marca. Menedżerem oferty jest mBank. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki