REKLAMA

Mabion ma wstępne porozumienie o współpracy z Taxon Therapeutics

2020-10-21 14:06
publikacja
2020-10-21 14:06
fot. Borys Skrzyński / Puls Biznesu

Mabion podpisał z izraelską firmą Taxon Therapeutics Ltd. wstępne porozumienie "Memorandum of Understanding" dotyczące współpracy w zakresie badań, rozwoju, a następnie komercjalizacji przeciwciał leku MabionCD20 w określonych wskazaniach klinicznych w obszarze chorób rzadkich - podał Mabion w komunikacie.

Jak podano, Taxon Therapeutics jest izraelską firmą biotechnologiczną koncentrującą się na rozwoju leków na rzadko występujące schorzenia, na które obecnie nie ma istniejących leków. Firma działa w segmencie leków sierocych (tzw. "Orphan Drugs").

"Taxon jest zainteresowany rozwojem produktów, ich rejestracją i komercjalizacją na zasadzie wyłączności na całym świecie, w jednym lub kilku wskazaniach, w których leki referencyjne oparte na rytuksymab (tj. przeciwciała rozpoznające receptor CD20) nie są obecnie zarejestrowane na żadnym rynku" - podał Mabion.

Poinformowano, że Taxon jest gotowy do współpracy ze spółką i przeprowadzenia badań przedklinicznych i klinicznych wymaganych do rejestracji produktów.

"Zgodnie z MoU, działania za które odpowiedzialny będzie Taxon, w tym wszystkie prace badawczo-rozwojowe produktów w danym wskazaniu, finansowane będą przez Taxon. Spółka wniesie posiadane przez siebie aktywa w postaci technologii wytwarzania przeciwciała anty CD20, dokumentacji jakościowej i regulacyjnej, jak też produkt leczniczy do prac klinicznych, a w przypadku komercjalizacji, będzie wyłącznym producentem" - podał Mabion.

Nawiązanie współpracy uzależnione jest od pozytywnego zakończenia negocjacji. Jeżeli strony nie zawrą ostatecznej umowy w ciągu 4 miesięcy, porozumienie wygasa, chyba że strony postanowią inaczej.

Mabion poinformował, że potencjalne nawiązanie współpracy nie wpłynie negatywnie na realizację dotychczasowych projektów spółki. Podpisanie wstępnego porozumienia nie wpływa też na negocjacje z australijską firmą Vaxine Pty Ltd. i z niemiecką firmą IcanoMAB GmbH. (APP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki