MZ: będzie więcej pieniędzy na ochronę zdrowia

Wiceminister zdrowia Katarzyna Głowala zapewnia, że będzie coraz więcej pieniędzy na ochronę zdrowia. Podczas warszawskiego Szczytu Zdrowie podkreśliła, że w ubiegłym roku wydatkowano 950 milionów złotych więcej, niż planowano. Najwięcej z tych środków wydano na bezpłatne leki dla seniorów, zwiększenie finansowania szczepień i programów lekowych.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Katarzyna Głowala powiedziała, że do 2025 roku wydatki na zdrowie wzrosną z 4 i pół do 6 procent PKB. Podkreśliła, że takiego wzrostu nie można osiągnąć z roku na rok, tylko systematycznie, łącznie z uszczelnianiem i efektywnym wydawaniem pieniędzy. Służyć ma temu koordynowana opieka nad pacjentem, który będzie leczony kompleksowo. Świadczeniodawcy będą otrzymywać pieniądze za pakiet usług na rzecz chorego.

Wiceminister podkreśliła, że wprowadzono już opiekę koordynowaną nad kobietą w ciąży. Natomiast od 1 lipca wejdzie w życie program kompleksowej opieki nad pacjentem po zawale serca.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Góra/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Normalny

To oczywiste że jest więcej Żadna zasługa tego rządu Po prostu Co roku jest więcej ponieważ rośnie dochód od którego liczona jest składka

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl