MSZ będzie chciał wyjaśnień od ambasadora UE

MSZ wzywa na rozmowę przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce. Chodzi o krytyczne wypowiedzi na temat naszego kraju wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Timmermansa i komisarza Guenthera Oettingera.

(fot. A. NAPIERAŁA/ MSZ / msz.gov.pl)

Polska będzie oczekiwała wyjaśnień - mówił w radiowej Trójce minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Przedstawiciel Komisji Europejskiej ma być zaproszony na "przyjacielską rozmowę". Jak sprecyzował minister kilka godzin później w rozmowie z reporterem tvn24, taka rozmowa planowana jest na piątek.

Polski MSZ chciałby się między innymi dowiedzieć, jaki charakter miały wystąpienia Timmermansa i Oettingera, którzy mówią o zagrożeniach dla Polski, nie powołując się na dokumenty, tylko na doniesienia medialne. "Chcielibyśmy zapytać, o co chodzi, bo nie bardzo rozumiemy tych apeli pod kierunkiem rządu polskiego (...) Być może przedstawiciel Unii Europejskiej w Polsce będzie wiedział co to są za procedury nowe, gdzie w mediach prowadzi się 'megafonową' dyplomację wobec Polski" - mówił minister w radiowej Trójce.

Rozmowa z przedstawicielem Unii ma też dotyczyć planowanego na 13 stycznia kolegium unijnych komisarzy mających omówić ostatnie zmiany w polskim prawie, dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Polska nie wie, jaki będzie charakter tego spotkania - mówił minister Waszczykowski. Z jednej strony mówi się, że ma to być debata o charakterze orientacyjnym, a z drugiej - że będzie to pierwszy krok do uruchomienia procedur przeciwko Polsce.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./tvn24.pl/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~sms

Waszczykowski udaje teraz głupa. Stara PISowska taktyka "to nie my źle robimy to wy". Ale w Unii nie są głupcami nie dadzą się wrobić Panie Waszczykowski!

! Odpowiedz
6 1 ~scoti

Najlepiej udawać głupa, ale w tym przypadku to juź choroba KaczoPISlandii.

! Odpowiedz
1 13 ~majecka

Panie ministrze -Fransa Timmermansa i komisarza Guenthera Oettingerttingera proszę zostawić w spokoju bo ci panowie powinni się teraz ostro zabrać z robienie porządków w "starej" unii, po niemieckich miastach grasują bandy "biednych uchodźców" i napadają na kobiety molestując je i okradając, dochodzi również do gwałtów. Może ci niemieccy pożal się Boże europolitycy powinni zrobić porządek we własnych krajach bo tam nagminnie łamane są prawa ludzi, nie czują się we własnym kraju bezpiecznie bo tacy politycy jak Merkel, Schultz i Oettingerttinger sprowadzili na ich domy niebezpieczeństwo

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~jasio

Tak tak, niech pilnują u siebie3bo im idzie wyz demograrficzny .Aaraby wyposzczone beda gwałcic i rabowac .he he

! Odpowiedz
12 4 ~witold

Wituś ty najpierw wyjaśnij sam sobie co znaczą te brednie, które pleciesz jako minister Najjaśniejszej. A Europy i tak nie będziesz kumał boś na to za gu-p-i

! Odpowiedz
4 16 ~Koleś

Parlament UE działa jak ZSRR z Breżniewem po 80 roku krytykując i nakazując Polsce co ma robić za namową PO i Petru

! Odpowiedz
18 3 ~Polak

Unio ratuj Polskę

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~majecka odpowiada (usunięty)

A czemu?

! Odpowiedz
0 2 ~pucio

Nic z tego ,najlepiej wyjedz

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil