MSZ będzie chciał wyjaśnień od ambasadora UE

2016-01-05 13:14
publikacja
2016-01-05 13:14

MSZ wzywa na rozmowę przedstawiciela Komisji Europejskiej w Polsce. Chodzi o krytyczne wypowiedzi na temat naszego kraju wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Timmermansa i komisarza Guenthera Oettingera.

/ fot. A. NAPIERAŁA/ MSZ / msz.gov.pl

Polska będzie oczekiwała wyjaśnień - mówił w radiowej Trójce minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Przedstawiciel Komisji Europejskiej ma być zaproszony na "przyjacielską rozmowę". Jak sprecyzował minister kilka godzin później w rozmowie z reporterem tvn24, taka rozmowa planowana jest na piątek.

Polski MSZ chciałby się między innymi dowiedzieć, jaki charakter miały wystąpienia Timmermansa i Oettingera, którzy mówią o zagrożeniach dla Polski, nie powołując się na dokumenty, tylko na doniesienia medialne. "Chcielibyśmy zapytać, o co chodzi, bo nie bardzo rozumiemy tych apeli pod kierunkiem rządu polskiego (...) Być może przedstawiciel Unii Europejskiej w Polsce będzie wiedział co to są za procedury nowe, gdzie w mediach prowadzi się 'megafonową' dyplomację wobec Polski" - mówił minister w radiowej Trójce.

Rozmowa z przedstawicielem Unii ma też dotyczyć planowanego na 13 stycznia kolegium unijnych komisarzy mających omówić ostatnie zmiany w polskim prawie, dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i ustawy medialnej. Polska nie wie, jaki będzie charakter tego spotkania - mówił minister Waszczykowski. Z jednej strony mówi się, że ma to być debata o charakterze orientacyjnym, a z drugiej - że będzie to pierwszy krok do uruchomienia procedur przeciwko Polsce.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./tvn24.pl/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~sms
Waszczykowski udaje teraz głupa. Stara PISowska taktyka "to nie my źle robimy to wy". Ale w Unii nie są głupcami nie dadzą się wrobić Panie Waszczykowski!
~scoti
Najlepiej udawać głupa, ale w tym przypadku to juź choroba KaczoPISlandii.
~majecka
Panie ministrze -Fransa Timmermansa i komisarza Guenthera Oettingerttingera proszę zostawić w spokoju bo ci panowie powinni się teraz ostro zabrać z robienie porządków w "starej" unii, po niemieckich miastach grasują bandy "biednych uchodźców" i napadają na kobiety molestując je i okradając, dochodzi Panie ministrze -Fransa Timmermansa i komisarza Guenthera Oettingerttingera proszę zostawić w spokoju bo ci panowie powinni się teraz ostro zabrać z robienie porządków w "starej" unii, po niemieckich miastach grasują bandy "biednych uchodźców" i napadają na kobiety molestując je i okradając, dochodzi również do gwałtów. Może ci niemieccy pożal się Boże europolitycy powinni zrobić porządek we własnych krajach bo tam nagminnie łamane są prawa ludzi, nie czują się we własnym kraju bezpiecznie bo tacy politycy jak Merkel, Schultz i Oettingerttinger sprowadzili na ich domy niebezpieczeństwo
~jasio
Tak tak, niech pilnują u siebie3bo im idzie wyz demograrficzny .Aaraby wyposzczone beda gwałcic i rabowac .he he
~witold
Wituś ty najpierw wyjaśnij sam sobie co znaczą te brednie, które pleciesz jako minister Najjaśniejszej. A Europy i tak nie będziesz kumał boś na to za gu-p-i
~Koleś
Parlament UE działa jak ZSRR z Breżniewem po 80 roku krytykując i nakazując Polsce co ma robić za namową PO i Petru
~majecka odpowiada (usunięty)
A czemu?
~pucio
Nic z tego ,najlepiej wyjedz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki