MSZ Rosji: dialog dwustronny został wstrzymany z polskiej inicjatywy

Dialog między Rosją a Polską został wstrzymany z inicjatywy strony polskiej - oświadczyło w poniedziałek MSZ Rosji, komentując wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, że "klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie".

(fot. Fot. K. Siemion-Bielska / MSZ)

- W ciągu ostatnich dwóch lat Warszawa zamroziła pracę wszystkich podstawowych mechanizmów dwustronnego współdziałania: Komitetu Strategii Współpracy Rosyjsko-Polskiej, Rosyjsko-Polskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, Forum Regionów, Forum Dialogu Obywatelskiego i innych. To właśnie polskie władze wystąpiły z inicjatywą anulowania zaplanowanego na 2015 rok Roku Rosji w Polsce i Roku Polski w Rosji. Tak więc, kto ma "klucze do poprawy sytuacji", panie ministrze? - oświadczyła w komunikacie rzeczniczka dyplomacji Rosji Maria Zacharowa.

"Jeśli chodzi o zapowiadane przez pana Waszczykowskiego konsultacje pomiędzy wiceministrami spraw zagranicznych obu krajów, to jak już informowaliśmy Warszawę, strona rosyjska jest gotowa do takiego kontaktu, przy takim punkcie widzenia, iż będzie on miał charakter konstruktywny oraz wartość dodaną, realnie przyczyniając się do stworzenia przesłanek dla poprawy stosunków dwustronnych" - napisano w oświadczeniu MSZ Rosji.

Rosyjskie ministerstwo wyraziło przypuszczenie, że odpowiedzialność za pogorszenie stosunków można byłoby zaliczyć na poczet poprzednich władz Polski. - Jednak przedstawiciele nowych władz wypowiadają się w odniesieniu do Rosji jeszcze ostrzej. Taką tonację wyznaczają publiczne oświadczenia samego Waszczykowskiego, w których przedstawiana jest myśl o konieczności przeciwdziałania "rosyjskiemu zagrożeniu", utrzymania polityki sankcji wobec Moskwy. W istocie władze Polski uzależniają perspektywy normalizacji relacji dwustronnych od "łaski" Warszawy po tym, gdy spełnimy wysunięte przez nią warunki wstępne. Jednak takie podejście w stosunku do Rosji nie może mieć poważnych perspektyw - oznajmiła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

Najważniejsze zmiany dla klientów banków w 2016 roku

 Najważniejsze zmiany dla klientów banków w 2016 roku

Perspektywa wprowadzenia podatku bankowego i podwyżki w cennikach kredytów hipotecznych to zdecydowanie najgorętsze bankowe tematy końca 2015 roku. W przyszłym roku klientów banków czeka jeszcze kilka nowości.

Sobotnią wypowiedź szefa polskiej dyplomacji MSZ w Moskwie przyjęło - jak głosi komunikat - "z konsternacją". - Zdumiewa pomysłowość polskich polityków w dążeniu do przełożenia na Rosję odpowiedzialności za ochłodzenie stosunków rosyjsko-polskich. Chcielibyśmy zaapelować do pana Waszczykowskiego o powrót do rzeczywistości - napisano w komunikacie.

W sobotnim programie Horyzont w TVN24 Waszczykowski powiedział: "Raczej innego sygnału spodziewaliśmy się wobec nowego rządu - nie wojny pomnikowej, nie dyskusji o właśnie wydalaniu dziennikarzy, no ale to widać, Rosjanie nie chcą naszych gestów. Ja już kilka tygodni temu poprosiłem mojego zastępcę o spotkanie z ambasadorem rosyjskim, o to, aby zorganizowano konsultacje na poziomie wiceministrów i to w Moskwie, aby prowadzić jednak dialog z Moskwą. Na spotkaniu Rady Północnoatlantyckiej poparłem koncepcję, aby jednak Rada Północnoatlantycka spotkała się również z Rosją w formule Rada NATO-Rosja, oczywiście tam są pewne warunki. Tak, że z naszej strony są gesty i my uczciwie mówimy, że klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie. Jak widać, Rosja po te klucze nie chce sięgnąć, tylko oddaje klucze jednemu z naszych korespondentów i każe mu wyjechać do domu".

Korespondent "Gazety Wyborczej" w Moskwie Wacław Radziwinowicz został powiadomiony w piątek przez MSZ Rosji, że ma oddać akredytację i w ciągu 30 dni opuścić kraj. Przekazano mu też, że ta decyzja wiąże się z wydaleniem z Polski rosyjskiego dziennikarza związanego z agencją RIA-Nowosti Leonida Swiridowa. Polski MSZ ocenił tę decyzję władz rosyjskich jako bezpodstawną i mającą charakter odwetowy.

(PAP)

awl/ kar/ mag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Marcin

Robimy łaskę bo macie nasz wrak. Oddajcie go!!!

! Odpowiedz
1 5 ~piotrek10126

Jedź na granicę i spróbuj się zachowywać jak w demokratycznym państwie , a zobaczysz jak cię potraktują , tylko przeszukują paszport jak nie ma rubli,to na bok i się pastwią nad tobą , czas się zatrzymał ,to fa ..zm. milicja za brudną szybę woła 5000 rubli np.

! Odpowiedz
1 2 ~krk

Można by rzec ze stosunki Polsko Rosyjskie jak w przysłowiu "Kto się lubi ten się czubi " czyli bez zmian.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 3 ~-zbyszek1

A na cholerę Ci ta sterta złomu?

! Odpowiedz
1 9 ~jaTylkoPytam odpowiada ~-zbyszek1

Do dzisiaj myślałem, że żadna praca nie hańbi, może poza " ciężka praca prostytutki " Już wiem jak bardzo się myliłem. Praca która wykonuje niejaki Pan zbyszek 1, czyli praca tzw. " trolla "
jest poniżej godności człowieka, wyżej cenie prace prostytutki niż prace która wykonują osobniki takie jak Pan zbysiu. Ludzie czytajcie książki, trochę historii, podstawy ekonomi,mniej tv i takie coś jak Pan wyżej, będzie bezużyteczny, a co za tym idzie bezrobotny. Gardzę" takimi "dlatego ze dla kilku złotych " szczują " Polaka przeciw Polakowi, co gorsze w interesie postkomunistycznych " oligarchów "

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 10 ~bolomanolo

waszczykowski to typowy przedwojenny endek i doprowadzi Polske do tego co przedwojenne przygłupawe endectwo co pokazywało faka Niemcom a potem spieprzyło w połochu z walizami dolarów i złota przez Zaleszczyki do Anglii stamtąd w przerwach miedzy balami i rautami głośno szczekali na wszystkich

! Odpowiedz
12 8 ~Ozy

Panie ministrze historje pan zostaw historykom.Polski narud potrzebuje sie rozwijac anato potrzebne pieniadze przez zawistnosc stracilismy na handlu z Rosjanami 20 miljardow czy nas stac nato?

! Odpowiedz
4 14 ~RIMET

Wow !!! A Petru twierdzi, ze na Kremlu po wygranej PIS-u strzelaja korki od szampanow.

! Odpowiedz
4 13 ~Bli

nie no... nie ma kogo cytować tylko tego miszcza Petru...

! Odpowiedz
14 5 ~-zbyszek1

Ma rację. Nie ma dla Ruskich lepszej opcji niż pisowska czerezwyczajka przy żłobie w Polsce.

! Odpowiedz
0 0 ~Pretru odpowiada ~Bli

...lepiej, żeby już nie szczał...

! Odpowiedz
11 12 ~hehe

Niemcy, Rosja, kto jeszcze chce nam meblować scenę polityczną? Dobrze że na Jamajce na razie cicho na ten temat - chyba że KomoroWSkI coś stamtąd wytrzaśnie ;)

! Odpowiedz
4 4 ~bumbum

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To Waszczykowski mebluje scenę w Rosji, np. wspiera opozycję. Rosjanie NIE KOMENTUJĄ wewn spraw w Polsce. Co do Komorowskiego...To on w 2009 nadał amerykańskim żołnierzom stacjonującym w Polsce całkowity IMMUNITET. Tak: armia USA stacjonująca w Polsce nie podlega polskiemu prawu, a broń może nosić nawet poza terenem bazy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~bumbum

Mylisz wszystko. Tym łatwiej Ci to przychodzi, że nie znasz kompetencji organów i instytucji państwa. Ale do urny wyborczej to lecisz pewnie na wyścigi?

! Odpowiedz
0 0 ~vhj odpowiada ~bumbum

Ta armia zbawicielow ma na calym swiecie imunitet. A osadzic moze ich tylko sad usa.

! Odpowiedz
12 11 ~c2h2

Z tego co widać nie mamy prawdziwych dyplomatów przynajmniej w MSZ tylko polityków, którzy
ich udają mając kiepskie pojęcie o tym co robią. Albo to zmienią albo kiepsko to wróży dla stosunków z innymi państwami.

! Odpowiedz
1 0 ~-zbyszek1

A w internecie? Internetowi dyplomaci, wygląda na to, że ogarniają temat.

! Odpowiedz
1 6 ~spłukany_dziad

https://www.youtube.com/watch?v=pH5BBKHKlQ8


słuchać bo chłopak dobrze gada ,a następnie włączyć tvn albo wejść na onet i zobaczycie że to już się dzieje ,zima może być gorąca bo chcą uwalić nowy rząd

! Odpowiedz
12 10 ~hehe

wyjdziemy na ulicę i nakryjemy szKODników czapkami
dajemy PiS kredyt zaufania, chcemy zobaczyć, czy Polska wstanie z kolan, jak za nierządów Ośmiorniczek

! Odpowiedz
8 0 ~-zbyszek1

My chcemy szarańczę zatrzymać. My chcemy zatrzymać chamskie mordy które dostały, bo tyle tylko naród im dał, palec a chcą jeszcze całą łapę. Takie jest przesłanie które gromadzi ludzi. Nie ma mowy o obalaniu rządu.

! Odpowiedz
3 1 ~delikatesy odpowiada ~hehe

Daj już spokój z tymi "ośmiorniczkami ". Jak tak IM zazdrościsz, że obrzerali się ośmiorniczkami to kup w markecie "ośmiorniczki".
Zobaczysz,, że to żaden rarytas a jak jadłeś tylko schabowy to założę się, że nie będą Ci smakować.
Smacznego !

! Odpowiedz
4 4 ~Trzon odpowiada ~hehe

W końcu rządzą Polską ludzie z ambicjami i moralnymi zasadami. Wracamy do normalności.

! Odpowiedz
1 3 ~Oki odpowiada ~hehe

Właśnie! rządzą dopiero miesiąc i takie cyrki się w tym kraju wyprawia, szkoda, że jak słyszeli te rozmówki Belki &comp., czy dowiadywali się o ekscesach i traconych pieniądzach podatników hrabiego Sikorskiego czy o okradaniu pałacu prezydenckiego, przez tego byłego ... gdzie Ci wszyscy obrońcy z pożal się boże łaski byli...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~smakosz odpowiada ~hehe

"OŚMIORNICZKI " jesteś hehe śmieszny !!! Ludzie myślą, że "ośmiorniczki" to Bóg wie jaki "specyjał" ( po staropolsku). Kaviar z jesiotra amurskiego to jest coś ! Prawda ?!

! Odpowiedz
3 3 ~-zbyszek1 odpowiada ~Trzon

PIS to przekręt, kłamstwo, manipulacja, hipokryzja, brak kwalifikacji, chore emocje a psychopata grając trupami katastrofy minister obrony, manipulant specjalista od gwoździ minister sprawiedliwości, kryminalista szef służb to są świadectwa moralności tej hałastry.
Trzeba mieć stępiony umysł aby ufać takiej menażerii.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~-zbyszek1 odpowiada ~delikatesy

Człowiek zrobił w swoim niezbyt długim życiu więcej niż większość przez całe życie a ciemny lud kojarzy go tylko z tym, że zeżarł raz kawałek ośmiornicy.

! Odpowiedz
0 3 ~hmm odpowiada ~Oki

Dlaczego nagle ucichła sprawa tego |'skradzioego" przez komoruska jakieś tam "Pastwisko" obrazka , ktory odnalazł sie w antykwariacie ?
Złodzieja nie ustalono ?!

! Odpowiedz
1 1 ~kononowicz odpowiada ~delikatesy

czytaj z zrozumieniem nie chodzi o ośmiorniczki tylko za ile i czyje były konsumowane :)

! Odpowiedz
1 1 ~obywatel odpowiada ~-zbyszek1

do zbyszek1. Kiedyś pamiętam, banany były luksusem, teraz nowe "władze" będą jadły tylko "postne " dania. Myślę ,podobno żeby nie utyć ale nic nie wiadomo.
Ośmiorniczki, kalmary ,winniczki,żabie udka, moule, ostrygi,ZAKAZANE !!!

! Odpowiedz
8 15 ~kate

Po 89 r rusofobia jest ideologią państwową .Polskie państwo przyjęło taką orientację polityczną , za którą idzie odpowiednia propaganda. Propaganda ta nie zna granic , nie dba o prawdopodobieństwo . Media , politycy popadają w jakiejś zaciemnienie umysłu . rusofobia ta jest też zasadniczym wskażnikiem interpretacji wydarzeń aktualnych i historycznych . Panie Waszczykowski pan też jest w tym gronie niestety .udawanie głupiego znaczy ,że pan ma innych za idiotów ..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~-zbyszek1

Nie prawda. Wszystkie rządy starają się jakoś układać stosunki z Rosją. Chamską, chorobliwie napastliwą, rusofobiczną politykę prowadzi tylko jeden obóz. Gdy jest przy władzy to ta polityka jest polityką państwa a jak są w opozycji to wykorzystuje Rosję do walki z legalną, polską władzą, do oskarżania i szkalowania partii rządzącej z oskarżeniami typu zdrady narodowej włącznie. Jeśli jest tak, że prezydencik tysiąclecia wyfasował nam wielką katastrofę a szarańcza oskarża Rosję o zamach a Putina i Tuska o spisek to jakie mają być nasze stosunki z Rosją? Wiemy jak się nazywa ta patologia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 12 ~Henri

Widząc niektóre wpisy poniżej to jeszcze w naszym Narodzie jest rzesza komuchów , tzw.sowieckich ludzi prezentujących typ mentalnego niewolnika któremu przez ostatnie 70 lat wbijano w głowe - przewodnią role kraju rad.
diabły z kremla rozumieją tylko dyktat siły czego nie rozumie rodzime lewactwo.

! Odpowiedz
4 6 ~show

Myślę, że dobrze rozumie dyktat siły. Lewak z natury jest ateistą a więc jeśli nie wierzy w nic to wierzy tylko w silniejszego i w forsę. Typowa chorągiewka, typowy infamis. Kaleka.

! Odpowiedz
7 9 ~qm

Wiesz te wszystkie miasta , drogi , szpitale , szkoły , osiedla mieszkaniowe , te wykształcenia polaków po wojnie to też jest dzieło komunistów , najlepiej solidaruchy by wszystko zburzyli i zaczęli od nowa . pobudujcie coś sami a nie rozkradliście to czego sami nie robiliście , bo wy wszystko niszczyliscie .wyrzućcie swoje dyplomy do kosza ,które w PRL-u ukończyliście ,bo tam też uczyli profesorowie związani z komuną .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~Polak

za gl... jestes na rozmowe solidaruchu a co dopiero cos wiecej.

! Odpowiedz
3 8 ~JanKS odpowiada ~qm

Cóś Ci się pomyliło i poplątało, powojenne wykształcenie miało wartość tam, gdzie uczyli przedwojenni nauczyciele i profesorowie lub ich następcy wyznający te same wartości - wartości skrajnie różne od tych, które miała nowa władza.
Te wszystkie miasta, drogi, szpitale itp zostały pobudowane przez Polaków, niestety często w sposób marnotrawny. W tym samym czasie w wielu innych krajach tez budowano szpitale, drogi, mosty i miasta - tylko często w bardziej przemyślany sposób.
Ci Twoi ukochani PRL-owscy władcy zbudowali np., hutę na środku Mazowsza (Huta Warszawa), do której trzeba było dowozić zarówno węgiel jak i rudę ze Śląska (i Zagłębia) podczas, gdy najprostszy nawet rachunek ekonomiczny wskazuje, że znacznie taniej jest wytapiać żelazo tam, gdzie jest wydobycie i dalej wozić surową stal....
Pozostałe przykłady pominę. Każdy, kto ma więcej niż 45 lat sam pamięta setki takich przykładów, z czasów "słusznie minionych". Możesz popytać rodziców....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~LEWAK

Henri a ty czyim jesteś niewolnikiem jankeskim , unijnym .? Jakim prawem oceniasz innych , mają prawo pisać to co myślą . Ty także ale ty stosujesz obelgi i brednie . PRL był najlepszym w historii Polski . mieliśmy swój przemysł , banki , supermarkety , nie mieliśmy bilionowego długu . Nie było niewolników harujących za grosze bez ubezpieczeń . PRL BYŁ NAJLEPSZYM OKRESEM DLA ZWYKŁYCH LUDZI ,KTÓRZY STALI SIĘ SZANOWANYMI OBYWATELAMI A NIE JAK TERAZ NIEWOLNIKAMI .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~gm odpowiada ~JanKS

to czemu nie budowano je przed wojną , gdy był ten kapitalistyczny system . Czemu nie było przemysłu jak za PRL . byli tylko panowie i dziady żebrzący pod kościołami . A co z tymi parobkami z czworaków przedwojennych co służyli tym paniskom , którzy lepiej swoje bydło traktowali niż tych parobków . taki to był ten czas zacofania sanacyjnego i prawie ogólnego analfabetyzmu . gdyby nie ten system socjalistyczny zwykli Polacy nie mieli szans takich jak w PRL-- u .Aco dziś mamy paniska ,którzy okradają niewolników na śmieciówkach i sami się bogacą na tej biedzie , którzy nie będą mieć ani emerytur na stare lata ani opieki medycznej , bo nie będzie ich na nic stać .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~xc odpowiada ~JanKS

O jednym zapominasz ,że polska po wojnie była jednym pogorzeliskiem .

! Odpowiedz
5 1 ~MacGawer odpowiada ~LEWAK

"mieliśmy swój przemysł , banki , supermarkety "

Aleś mnie facet rozbawił :) W przemysle miałem nieszczęście pracować i taką skalę marnotrastwa jak za PRL trudno sobie wyobrazić. Wielokrotnie wyrzucałem na śmieci produkcję bo właśnie wyłaczyli prad i to co siedzialo w maszynie psu na budę nawet się nie nadawało. Banki to PKO z nieindeksowanymi "oszczędnościami". Supermarkety w wersji PRL to w najlepszym wypadku odpowiednik dzisiejszych sklepów osiedlowych. A w latach 80-tych na półkach był ocet i musztarda, no chyba że sklep w dużym mieście. Wtedy do w/w dołączał "polonijny" wynalazek zwany "cytronetą" czyli cukier wymieszany z kwaskiem cytrynowym i odrobina aromatu oraz barwnika. Stał tylko dlatego, że był piekielnie drogi i malo kogo było stać na słodzenie herbaty (o ile wcześniej ją "upolował") tym wynalazkiem. Albo jesteś dzieciakiem albo mundurowym ktory wtedy kupował w sklepach "za żółtymi firankami"!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~KL odpowiada ~MacGawer

A może pobierasz emeryturę za tej komuny wypracowanej , jeżeli tak to nie pobieraj to będzie zgodne z twoim myśleniem , bo te zakłady były budowane w tamtym systemie . Czy dziś to ty jak kapitalista wykorzystujesz ludzi jak ci przed wojną i na smieciówkach zatrudniasz .

! Odpowiedz
1 1 ~Jas123 odpowiada ~qm

Twoim zdaniem jak by nie sprowadzono czerwonej zarazy i potwora PRL do Polski to Polacy siedzieli by na gruzach i poumierali z głodu! Nic by nie zbudowali .

! Odpowiedz
3 2 ~leonid odpowiada ~LEWAK

Jeśli tak ci się podoba tamten system to zapraszam do Białorusi, tam będziesz dalej szczęśliwym szanowanym obywatelem. Ja zostanę tutaj jako "niewolnik" . :)

! Odpowiedz
2 3 ~MacGawer odpowiada ~gm

Wyrzuć ten PRL-owski podręcznik historii bo sa w nim same brednie! W mojej rodzinie WSZYSCY nauczyli się czytać przed wojną, nie było ani jednego analfabety! Moi dziadkowie mieli podobny poziom zycia przed wojną jak i za PRL. Przepędzenie ich zza Buga na Warmię i Mazury niczego nie poprawiło, a na dodatek musieli zaczynać od nowa bo zastali ruiny. Komuniści NICZEGO im nie dali, wszystko wypracowali w pocie czoła, wbrew kontrybucjom i powszechnej reglamentacji. Co więcej mlodsi obowiązkowo musieli służyć w SP gdzie za marne jedzenie harowali od świtu do nocy. Kilkadziesiąt lat po wojnie sytuacja była mało lepsza - nawet kit do okien trzeba było sobie skombinować lub zrobic z kredy i pokostu. O takich fanaberiach jak uszczelka do okna można było śnić, zamiast należalo użyć wilgotnej szmaty. Jak wiadomo z fizyki gdy woda zamarza zwiększa swoją objętość i uszczelnienie gotowe :) Jeden dzień w PRL 40 lat po wojnie wyleczyłby was do końca zycia. Z wyjątkiem tych co stali tam gdzie ZOMO, bo mieli wydzielone sklepy i szpitale, tak wyglądała wasza rowność!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~dobrobyt odpowiada ~MacGawer

I na tym occie rodziły się dzieci najwięcej niż teraz . ,ludzie na tym occie i musztardzie mieli gdzie mieszkać i mieli gdzie pracować za tą musztardę i octem . A teraz ani dzieci mało , ani nie ma za co kupić mieszkania bo i nie ma gdzie pracować , bo na tym niewolnictwie nic się nie zbuduje . taki to mamy dobrobyt , ,że wsklepach na półkach żywność sztucznie wyhodowana i co drugi polak choruje na nowowtór , chemia i GMO czymś takim mamy półki ozawalone w obcych supermarketach obcego kapitału .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~MacGawer odpowiada ~KL

Obecnym emerytom płacą ci co DZISIAJ pracują - zapamiętaj to raz na zawsze! A te zakłady pracy w jakich pracowałem stoją do dziś ale... wnętrza to niebo a ziemia. Pierwszy zamienił się z bardzo "zapyziałego" w jeden z najnowoczesniejszych w Europie. Drugi zmienił profil i wszystko co w nim było poszlo na złom. Trzeci robi podobne rzeczy jak wczesniej ale przy użyciu nowoczesnych maszyn (jeszcze w latach 80-tych była jedna z przedwojennym silnikiem!). Tak samo jest wszędzie, nawet domy wybudowane za komuny zmieniły się nie do poznania. Np. taki ktory wtedy miał z przydziału 2.5 tony węgla co wystarczalo na ogrzanie zaledwie połowy obecnie zużywa 1 tonę ogrzewając CAŁOSC. Nawiasem mówiąc malo kto wie, że za PRL węgiel był reglamentowany.

Powtorzę jeszcze raz to co napisalem na początku - obecnym emerytom placą ci co DZISIAJ pracują. Nie ma i nigdy nie było żadnych pieniędzy "wypracowanych za komuny".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~MacGawer odpowiada ~dobrobyt

Od razu widać, żeś dzieciak. Obecnie najwięcej dzieci rodzi się w glodującej Afryce, więc PRL ze swoim "dobrobytem" wpisuje się w ten sam schemat. Ocet i musztarda to jedyne produkty jakie OD RĘKI MOŻNA BYŁO KUPIĆ BEZ KARTEK. Jeżeli ktoś mi pisze jak dobrobyt to mam absolutna pewność, że nie wi jak wtedy się żylo. Jak ludzie chcą chemii to ją kupują. Ale nikt NIE MUSI, wystarczy przejśc się do osiedlowego warzywniaka czy malej piekarni. Nikt nie musi kupowac zagranicznych produktow w zagranicznych marketach. Ale nie ma tez sytuacji, gdy największy PRL-owski "supermarket" w Olsztynie dostaje nabiał (twarogu nie wyłączając) zaledwie 3x w tygodniu! Każdy w każdej chwili może wejść do sklepu i kupic świeży twaróg czy prawdziwy ser. Zaprawdę tęsknię do czasów gdy wszystko należało "zdobyć" bo lepiej wtedy smakowało :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~-zbyszek1 odpowiada ~dobrobyt

Bo była, chyba już była, taka zasada im większa bieda, im większa ciemnota tym więcej dzieci im się lęgło. Na wsi było jeszcze inaczej. Nie było czym obrabiać spłachetka bo maszynów nie było więc trzeba było produkować ręce do roboty.
Dzisiaj już na tak szeroko zakrojoną skalę produkcji nie będzie. Obyczajowość się zmienia. Wygoda życia ponad instynkt. Ludzie nie chcą " marnować " najlepszych lat na wychowywanie gromadki dzieci.
Ludzie dzisiaj coraz częściej chorują na raka nie z powodu jakiejś chemii już nie mówiąc o GMO ( zabawne ) do zdążają zachorować. Kiedyś jak taki jeden z drugim dożył imponujących sześćdziesięciu lat to i na raka nie zdążył zachorować. I to jest cała przyczyna. Dzisiaj ludzie, chociaż nie wiem czy i tej oczywistej oczywistości nie zaprzeczysz, żyją dłużej bo bogaciej i zdrowiej żyją czy przeciwnie? Takie mam pytanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~egzorcysta

Jeżeli wierzysz w diabły kremlowskie to jesteś opętany przez nich !
Módl się i proś o od nich uwolnienie .

! Odpowiedz
1 2 ~dobrobyt odpowiada ~MacGawer

To widać stary ćwoku jednak pobierasz emeryturę co pracowałeś w zakładach pracy przez komunę pobudowany . widzisz jakiś honorny mordą wymywać na komunę i PRL a z tamtego systemu garściami się brało . Analfabetyzm przed wojną był ogromny , oczywiście moi rodzice mieli ukończone gimnazja przedwojenne nie może mi to sugerować i zakłamywać historii jaka ona była kiedyś i co dał PRL tym najbiedniejszym , którzy to za PRL-u od niemowlęca do starości byli zabezpieczeni .Nie było bezdomnych , bezrobotnych i nie było ,że 6,5 tys rocznie odbiera sobie życie z nędzy i beznadziei .to skoro taki mamy system dobry to czemu za chlebem uciekło 3 miliony ludzi i nie chcą wrócić . Piszesz o domach nowych , oczywiście kiedyś tak budowano ale co jakiś czas coś się zmienia i myślisz jakby był PRL to nie mielibyśmy internetu telefonów komórkowych itd. Przez 26 lat styropiany obłożyli styropianem i pokolorowali , trochę dróg za tak wielkie pieniądze , to gierek za ten bilion dwie polski by zbudował i nikt by nie musiał wyjeżdzać za chlebem .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~historyk

DIABŁY Z KREMLA ?! O co tu chodzi w XXI wieku ?

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 3 ~show

Rosje wkurza działanie, które PiS skopiował od niej samej. Ale granice trzeba znać.

! Odpowiedz
1 9 ~spłukany_dziad

Ruskich wkurza gazoport Świnoujściu i naftoport w Gdańsku .W połączeniu z skrajnie niskimi cenami surowców zmienienie przez Polskę kierunku dostawa bardzo boli Putina . Dlatego wszystkie ręce na pokład ,została uruchomiona cała agentura aby zablokować te działania. Nikomu ale to nikomu nie zależy na silnej i niepodległej Polsce ,Zachód doi nas poprzez swoje korporacje i korzysta z taniej i wykształconej siły roboczej .Ruskie trzymają za ryj surowcami . Nadszedł czas wstać z kolana inaczej Polska to będzie śmieszne kadłubowe państwo

ps ; lemingi w Świnoujściu podziękowali Prezydentowi Kaczyńskiemu za gazoport ?
tak na niego pluli a w kasie miejskie z samych tylko podatków będzie 50 milionów zł więcej

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~spłukany_dziad

Gazoport to gadżet. Może i potrzebny ale tylko gadżet. Gaz musimy kupować z kierunku rosyjskiego bo dużo tańszy. Gdyby się oprzeć na gazie skroplonym to nie wszystkich byłoby stać na ogrzewanie a gospodarka straciłaby konkurencyjność. Myślę, że po pierwszych rachunkach za gaz wielu entuzjastów Gazoportu by zeszło na ziemię.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 7 ~ada

Przez 8 lat rządzili nacjonaliści prawicowi proukraińscy i pro nazistowscy , a terac ci to jeszcze lepsze rusofoby . Jedni i drudzy są po to aby Rosji szkodzić i ją opluwać . Co ci oszołomy by robili gdyby nie było Rosji i komunistów z kim oni by walczyli . W imię nazistowskiej Ukrainy i majdanowej władzy zniszczone relacje z Rosją na zawsze . Czy warto było ,myślę ,że nie widząc co ta majdanowa władza robi w Donbasie , Odessie czy gloryfikacja morderców polskich rodzin na bohaterów to jest haniebne dla nas Polaków . Jeżeli ta majdanowa władza , która zamachem zbrojnym obaliła demokratyczne władze utożsamia z tymi bohaterami , to już lepiej zamilknąć i zapomnieć o tej banderowskiej Ukrainie , bo ona taka jest .Gdyby nie honorowano ich ,można by powiedzieć ,że ona taka nie jest .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~bbb

Jak na razie bilans jest taki ,że ruscy gorsze niż ukraińscy . Mołotow to człowiek Moskwy.

! Odpowiedz
1 4 ~nl odpowiada ~bbb

A czemu nie masz pretensji do innych tylko do Mołotowa on jeden nie podpisywał tego paktu . czemu do zachodu nie masz pretensji , oni nie chcieli nam pomóc wtedy i to oni wsadzili nas w wpływy ZSRR .

! Odpowiedz
6 4 ~rus

Katyń nr. 1

! Odpowiedz
4 7 ~KL

Tak pamiętasz o Katyniu 0 22 tysiącach zastrzelonych w tył głowy , ale o 200 tys. szlachtowanych siekierami i piłami , konającymi w męczarniach przez 3 dni zapomniałeś dlaczego .?Czy te polskie rodziny wołyńskie już cię nie obchodzą . Duda przed wyborami mówił ,że ta prawda historyczna musi być wyjaśniona i co zrobił zawiozł złodziejom i bandytom 4 miliardy zł. , z naszych podatków . Tak ta prawda historyczna wygląda . I ja na niego głosowałem z czym nie mogę się teraz pogodzić ,że taki byłem głupi . inny przed wyborami a teraz inna twarz prezydenta .Buńczuczny , zarozumiały nie liczący się ze zdaniem innych .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~AmstelduVein odpowiada ~KL

rozumiem że jesteś ruskaja bla....' poduralska. Bo co ma piernik do wiatraka! Tylko że Katarzyna czy Piotr, Jeżow czy Breżniew to Kałmucy? i kto od 600 lat chce znieść Polskę z mapy świata i ciągle mówi o ostatecznym rozwiązaniu sprawy polskiej! Takich jak ty trzeba wrzucić do piwnicy Prawego Sektora a twoje baby do Szanghaju dla uciech!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~kl odpowiada ~AmstelduVein

GDYBY NIE WSPOMINAŁ CIĄGLE TYLKO O KATYNIU NIE PISAŁBYM O RZEZI WOŁŃSKIEJ , O KTÓREJ POLACY NIE CHCĄ WSPOMINAĆ . KTO Z KIM PRZESTAJE I TAKI SIĘ STAJE . PRZYJACIOŁOM BANDEROWSKIM NIE WOLNA NIC PRZYPOMINAĆ PRAWDA .? WSTYD MI ZA TAKICH CEPÓW .

! Odpowiedz
2 10 ~CZŁOWIEK

POKOJU I MĄDROŚCI TRZEBA A NIE SKŁÓCANIA NARODÓW. STANY I ICH POPLECZNICY DOPROWADZILI ŚWIAT DO GŁĘBOKIEGO KRYZYSU EKONOMICZNEGO I SPOŁECZNEGO I CIĄGLE PODPALAJĄ ŚWIAT. CEL WIADOMY - TANIO WYKUPIĆ...

! Odpowiedz
2 5 ~anonim

Jeżeli chodzi o USA to wystarczy zadać właściwe pytania.
Czemu to Stany wywołują kryzysy na świecie? Skoro to one wywołują te kryzysy to czemu inne kraje są od nich uzależnione, skoro mogły by być niezależne? I skoro nie mogą być od nich niezależne to czemu nie są takimi samymi pępkami świata jak USA?

! Odpowiedz
9 18 ~matka

Rozmowa o budowaniu relacji z ludzmi typu Waszczykowski i innymi rusofobmi ktorych nie brakuje w tym kraju jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu i logiki. To nie jest ta klasa, co widac rowniez po wpisach na forach opanowanych przez rusofobow nienawidzacych za to Polakow.majacych inne zdanie ktorzch jest 50 proc. Polacy stroacili juz 20 mld zl na tzw sankcjach. Z jakiego powodu? Nie wiadomo. moze by tak SLask oderwac od Polski przez usa i Niemcy wtedy zaczeli by jgadac o Ukrainie inaczej-bohaterowie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~ojciec

Oderwanie Slaska to bylaby chyba najwieksza przysluga jaka moznaby nam wyswiadczyc

! Odpowiedz
0 2 ~matka odpowiada ~ojciec

madre. czyli tam gdzie sa slabe tereny gospodarczo lub Polacy maja inne zdanie to ich nalezy wyrzucic. kujawy tez? moze podlasie bo slabe? niezly tok rozumowania. nie moge w to uwierzyc jaki poziom prezentuja ludzie.

! Odpowiedz
3 1 ~poznanrazem

Wielkopolska chętnie się odłączy.

! Odpowiedz
7 6 ~piotrek10126

Jedź na granicę i spróbuj się zachowywać jak w demokratycznym państwie , a zobaczysz jak cię potraktują , tylko przeszukują paszport jak nie ma rubli,to na bok i się pastwią nad tobą , czas się zatrzymał ,to fa ..zm.

! Odpowiedz
2 6 ~bvcxd

O czym ty mówisz ?? Pewnie nigdy nie byłeś w Rosji... Nie mąć..

! Odpowiedz
0 0 ~Russ odpowiada ~bvcxd

Rosja to syf,w łape biorą na każdym kroku ruski trolu

! Odpowiedz
3 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 20 ~DarekD

PIS jest co najmniej tak samo głupie i aroganckie w kwestiach polityki wobec Rosji, jak była wcześniej Platforma. POPIS w tej materii jest wzorowy. W imię dowalenia i dopieczenia Rosji, w swej antyrosyjskiej fobii są w stanie przymykać oczy i pobłażać jawną gloryfikacje banderowców w Kijowie.

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 6 ~-zbyszek1

Prymitywizujesz. My prowadzimy taką politykę wobec Ukrainy jaką prowadzimy z wyrachowania. Sytuacja jednak jest taka, jak to często w polityce zagranicznej bywa a czego większość naszego ludu plebejskiego nie rozumie, że znajdujemy się miedzy młotem a kowadłem. Bo i z Ukrainą byśmy chcieli aby było cacy i Rosją także. Tylko to jest niemożliwe w obecnej sytuacji, a polityka wschodnia dzisiaj musi być finezyjna. Tylko nie wyobrazak aby pisiaki, taki za przeproszeniem Waszczykowski mieli jakiekolwiek predyspozycje do prowadzenia tego typu polityki. Pisiaki to w polityce chamstwo, awanturnictwo, i w kraju i za granicą. Tego nie potrzeba chyba uzasadniać?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dds odpowiada ~-zbyszek1

Ale to jest właśnie polityka zagraniczna i dyplomacja powinna dbać o to aby wszędzie było ok, nawet jak nie jest. Ale jak zajmuje się tym człowiek z uprzedzeniami to nigdy nie będzie.

! Odpowiedz
11 7 ~stary

Rosjanie jada jak po kobyle, myślę ze do Sikorskiego by się nie odezwali w tym tonie. To niestety pokazuje w jakim poszanowaniu maja Waszczykowskiego i nowy MSZ.

! Odpowiedz
11 16 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~ech odpowiada (usunięty)

A kto odpowiada za stan twojego umysłu. Też USA są winne?

! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~ech

Jest za młody i wtedy nie czytał "Trybuny Ludu" i nie oglądał "Dziennika TV" ze spikerami w mundurach gdzie dokładnie wyjaśniono jak USA "zwalczała jedynie słuszny ustrój PRL". Bo jakby czytał to zapewne zauważyłby podobieństwo (przypadkowe?) miedzy tamtą propaganda, a tym co obecnie wypisują kremliny.

! Odpowiedz
5 18 ~Prokapitalizmpl

Pan Waszczykowski mówiąc to, co powiedział nie znał chyba jeszcze stanowiska p. Kerry'ego, co do odnawiania relacji USA z Rosja. Cóż, jeszcze trochę i będzie śpiewał inaczej albo pożegna się ze stanowiskiem.
Jednak co do demontażu pomników sowieckich sołdatów to jest to słuszne. Ich miejsce jest albo na cmentarzach albo w muzeach. Na pewno nie w centrach miast.Sowieci były okupantem Polski. Putin tez powinien to wreszcie pojąć, a nie z uporem KGB-isty bronić "wyzwolicieli".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 12 ~roger

Jednak ci prosci zolnierze co Polske wyzwolili i wielu zginelo zasluguja na szacunek, nawet pomnikiem. Prawda ?

! Odpowiedz
9 5 (usunięty) odpowiada ~roger

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 5 ~jan odpowiada ~roger

posluchaj od naszych babc , dziadkow co robili faktycznie ci az za prosci zolnierze co niby wyzwalali polske - jak gwalcili , kradli etc. to moze zrozumiesz ze rzezi mieszkom pomniki nie sie nie naleza .!

! Odpowiedz
0 3 ~MacGawer odpowiada (usunięty)

Cmentarze rosyjskich żołnierzy w Polsce są lepiej zadbane niż w Rosji. A zatem zbychu nie wycieraj sobie gęby "katolicką Polska".

Pomniki upamiętniające zwykłych zolnierzy moga być na cmentarzach. Ale pomniki katów w centrach miast to chyba nieporozumienie panie Roger? Poczytaj o operacji "Ostra Brama" i o udziale osoby ktorej pomnik niedawno zdemontowano w eksterminacji oficerów AK. Ja znam tę historię z pierwszej ręki od swojego dziadka ktory ukrywal oficera AK przed "wyzwolicielami".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 15 ~tyle

Info dla miłośników Rosji. Cokolwiek by Polska robiła ,czy nie robiła Putin i taj będzie nienawidził nasz kraj. Obwinia on Polskę (i ma rację) o to , że przyczyniliśmy się w dużym stopniu do rozpadu RWPG, Układu Warszawskiego i samego ZSRR.

! Odpowiedz
7 4 ~mnjikuj

niech zdycha ! kogo on obchodzi ... ? :)

! Odpowiedz
4 10 ~podatnik

PRL nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek rozpadem! ZSRS sam na własną prośbę się sprywatyzował w latach 1985-86, reszta była tego pokłosiem jak np. powołany przy okrągłym stole i opity w Magdalence przy udziale śp. Lecha Kaczyńskiego - PRL bis!

! Odpowiedz
1 2 ~-zbyszek1

Odpłynąłeś bratku. Za rozpad ZSRR to oni obwiniają najwyżej Gorbaczowa. Kacapom ostatnie co może przyjść do głowy to przypisanie Polsce jakiegokolwiek wpływu na los co by nie powiedzieć jednak wielkiego mocarstwa.
Rosja po prostu odpowiada nienawiścią na nienawiść. Chociaż z drugiej strony wzajemny stosunek obu narodów jest serdeczny. Dlaczego wobec tego to nie przenosi się na takie same stosunki miedzy państwami? Tu nie ma winy po jednej tylko stronie,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Perun odpowiada ~-zbyszek1

Bo naród rosyjski i polski to są Słowianie i czują do siebie bratnie uczucia, mają podobny temperament, duszę, język, wygląd i są spokrewnieni. Natomiast władza w Polsce nie ma nic wspólnego ze Słowianami. Oni nie są Słowianami, choćby co drugi nazwał się Mieszko, Sławoj lub podobnie. I ci niesłowianie czują nienawiść do Słowian. W Rosji władza staje się coraz bardziej słowiańska ostatnimi czasy, i to jest dobre, budujące i dające nadzieję Słowianom na przyszłość. My Słowianie zwłaszcza w Polsce powinniśmy odrodzić własną kulturę i obyczaje, bo w Rosji Słowianie o wiele bardziej kultywują swoją tradycję, śpiewy, tańce. A w Polsce tylko pasjonaci jeszcze to robią.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~-zbyszek1 odpowiada ~Perun

Czy władza w Polsce dobierana jest według kryterium niesłowiańskości? Od pokoleń jest tak dobierana? Ta kultura która ma się odrodzić aby była nasza własna to jaka ma być? Czy ona ma być moja warszawska, Warszawiaka z dziada pradziada, czy ta której hołdowali ziemianie, szlachta a może ta moim zdaniem dominująca w Polsce tzn, chamska, skażona zapijaczoną, zapyziałą, zacofaną wsią i wywodzącymi się z stamtąd obyczajami?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dex odpowiada ~-zbyszek1

a co mowil jeden ruski general? przypomne bo pewnie cie wtedy jeszcze na swiecie nie bylo: a kto eto ten jeneral walensa ze my juz piaty miesiuc w butach i tankach spimy

! Odpowiedz
8 27 ~erwerefsdfdsf

W Polsce potrzeba władzy która będzie dbać o Polskę i Polaków a nie wszystkich wokoło ale nie Polskę. W doopie mam ukrainę. Mnie interesuje los mój i mojego kraju. Banderowcy niech sobie radzą sami jak wzięli kasę od usrańców na rozpierduchę.

! Odpowiedz
16 5 ~sd

Nie boisz się że niedługo Rosja może z nami zrobić to co z Ukrainą - zabrać sobie kawałek, powiększyc obwód Kaliningradzki? Ani UE, ani USA ani NATO nie stanie w naszej obronie bo kto by chciał ginąć za Polskę i zadzierać z Putinem - dokładnie jak na Ukrainie. A banderowcy i od Nas dostali kasę na rozpierduchę - 4 mld zł.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~roger odpowiada ~sd

Wlasnie boje sie , ze odizolowana Rosja i oslabiona, a moze nawet w formie upadlego Panstwa jest najwiekszym zagrozeniem dla Polski.
Rosji prosperujacej nie mamy sie co obawiac

! Odpowiedz
5 0 ~jojo odpowiada ~roger

nie obawiaj sie roger
pamietaj ze in slabsza rosja tym lepiej dla Polakow
porsperujaca rosja przez ostatnie 15lat modernizowala swoje wojsko
teraz wykorzystuje konflikt w syrii zeby zrobic cwiczenia temu wojsku
dla nas lepiej bedzie jak ropa zanurkuje do 20$ ceny gazu spadna jeszcze o20%
wtedy rosja bedzie miala problemy wewnetrzne a rosja z porblemami to to najlepsza szasiad bo glupoty do glowy nie beda im przychodzic zeby wyzwalac Polakow jak w 1945 bo nie beda mieli za co ;-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~-zbyszek1 odpowiada ~jojo

Ale Rosja będzie silna zawsze i dlatego nasze stosunki z Rosją, najlepiej przyjazne trzeba budować uznając to właśnie za pewnik.

! Odpowiedz
0 0 ~kc odpowiada ~sd

kiedy dostali kasę?

! Odpowiedz
0 3 ~witold

Człowieku właśnie w interesie Polski i Palaków jest utrzymywanie dobrych stosunków z naszymi sąsiadami, wszystkim a ze względów gospodarczych głównie z Niemcami i Rosją.Zawsze dowało to niezłe rezultaty. A Waszczykowski G.... z tego rozumie , tak jak cały tenpisokuki. Niech weźmie przykład z Węgier i Orbana.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~jojo

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 25 ~matka

Polska w ciagu 2 lat stracila na tzw sankcjach 20 mld zl. czyli stracili zwykli Polacy. Wymiana kulturalna jest wyzerowana..Waszczykowski jest totalnym rusofobem bez krzty refleksji i niestety takich ludzi w Polsce nie brakuje. SKoro Polacy takie typy wybieraja to tak beda mieli i poniosa tego koszty.

! Odpowiedz
21 10 ~muł_roboczy

Przy takich wypowiedziach proponuję od razu wyjazd do wujka Putina. Rozumiem, że pasuje Ci to co robi Rosja z Ukrainą? Rozumiem, że pasuje propaganda rosyjska? Oczywiste jest to że tracimy na sankcjach, ale czy pieniądze zawsze muszą być najważniejsze?

! Odpowiedz
9 14 ~matka odpowiada ~muł_roboczy

ty wyjedz a Polakow zostaw w spokoju. jaceniuka i poroszenki nikt na ukrainie nie popiera. NIKT. DOCIERA? poza tym w ciagu 2 lat jest to tolany bankrut. CIekawe czy bys tak samo gadal gdyby usa zrobilo to samo ze slaskiem ktory by sie oderwal od Polski. Troche logiki w mysleniu.

! Odpowiedz
8 10 ~JANKOF odpowiada ~muł_roboczy

PRAWDZIWY MUŁ-MYŚLOWY

! Odpowiedz
1 10 ~co-sztekt-dahinten

często szkoda wychodzi z powiedzenia tego co niepotrzebne, nawet jeśli to jest prawda. przedsiębiorstwa poniosły straty, ale zwiększyliśmy wywóz na rynki na których mało nas było. co do wymiany kulturowej to z doświadczenia wiem, że wizę do Rosji wciąż można dostać, z Rosjanami można pogadać. poza tym ciekawe do kogo Waszczykowski się zwracał - do Rosjan, Polaków czy do własnego klubu?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 1 ~CzaryMary odpowiada ~matka

Jeszcze Ruskie powinny zabrać Podlasie i Podkarpacie z ciemnogrodem i stolyce z tymi całymi "elitami". Jestem dumnym Wielkopolaninem i w nosie mam resztę.

! Odpowiedz
0 11 ~sd

Jesteśmy za dużymi rusofobami żeby umieć liczyć pieniądze w tym wszystkim. Rząd woli nakładać nowe podatki niż normalizować wymianę handlową z Rosją. Lepiej ściagnać haracz z Polaków niż dać legalnie zarobić Polskim exporterom do Rosji.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil