MSWiA wycofuje się ze zmian przepisów o zbiórkach publicznych

Po przeprowadzonych konsultacjach projektu nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych oraz po analizie uwag zgłoszonych przez organizacje pozarządowe, MSWiA podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją tych przepisów - poinformował w piątek wydział prasowy resortu.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Przedstawiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pod koniec lutego propozycja dawała ministrowi możliwość zablokowania zbiórki publicznej, której cel będzie sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub będzie naruszał ważny interes publiczny. Projekt dotyczący zbiórek wzbudził zaniepokojenie organizacji społecznych; ponad 30 z nich wystosowało list do szefa MSWiA, w którym apelowano o pozostawienie ustawy w obecnym kształcie. - Propozycje zmian w ustawie o zbiórkach mogą naruszać zasady Konstytucji RP - przestrzegł rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

MSWiA poinformowało PAP w piątek wieczorem, że po przeprowadzeniu konsultacji społecznych podjęto decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją tych przepisów.

"MSWiA od początku było otwarte na szeroką debatę społeczną w tej sprawie i zapowiadało analizę wszystkich uwag zgłoszonych do projektu. Po analizie uwag, które właśnie w toku konsultacji przekazano do resortu, MSWiA podjęło decyzję o zaprzestaniu prac nad nowelizacją ustawy o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych" - głosi komunikat wydziału prasowego resortu.

Jak wyjaśniono, projekt nowelizacji ustawy miał być reakcją na kontrowersję związane ze zbiórką stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność" i "społecznym oczekiwaniem przeanalizowania przepisów o zbiórkach publicznych". "Proponowane przepisy nigdy nie miały na celu ograniczania jakiegokolwiek działania organizacji, które od lat przeprowadzają w Polsce zbiórki publiczne" - podkreśliło MSWiA. (PAP)

autor: Karolina Kropiwiec

kkr/ bos/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 10 borma

Gorzej jak za czasow PZPRu. Tamci nie potrafili tak klamac jak obecni.

! Odpowiedz
1 2 antypropaganda

Copy paste z dyrektyw centrali PO. Dobra robota towarzyszu, zwierzchnicy partyjni wkrótce cię docenią i może awansujesz.

! Odpowiedz
9 1 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Dobra zmiano, nie wycofuj się! W ten sposób nigdy nie naprawicie tego państwa.

! Odpowiedz
3 5 antybolszewik

Tak, Tak. Szczególne dobre zmiany doświadcza Pati-Koti Zbynia od dobrej zmiany.
Za poprzedniej kadencji została Dyrektorką w AI_TVP a teraz znów Dyrektorką w PZU-Link4.
W Polsce trzeba wiedzieć komu się nadstawić.

! Odpowiedz
4 8 zbyszek_od_dobrej_zmiany odpowiada antybolszewik

Będziemy niezłomni i będziemy naprawiać, naprawiać i jeszcze raz naprawiać!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil