MSP sprzeda udziały w spółkach "Wrębowa" i "Reliqum"

24.05. Warszawa (PAP) - 16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości.

Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 11 czerwca. Wadium dla spółki z Rybnika wynosi 195 tys. zł, a dla Agencji z Wałbrzycha - 24 tys. zł.

Firma z Rybnika zajmuje się produkcją oraz remontami maszyn i urządzeń głównie dla górnictwa i budownictwa. Zarządza również własnymi zasobami mieszkaniowymi.

Została założona w 1998 r., a wywodzi się z Zakładów Naprawczych SA w Rybniku o ponad pięćdziesięcioletniej tradycji. W wyniku przekształceń spółka pozyskała od Zakładów Naprawczych część kadry zarządzającej i technicznej odpowiedzialnej za projektowanie, produkcję, remonty i montaż maszyn oraz urządzeń związanych głównie z przemysłem górniczym.

Agencja Mienia "Reliqum" z Wałbrzycha zarządza oraz prowadzi obrót nieruchomościami i ruchomościami pozostałymi po likwidacji przedsiębiorstw państwowych. Zajmuje się również doradztwem dotyczącym przekształceń własnościowych. Spółka uzyskuje przychody głównie z dzierżawy własnego majątku. (PAP)

dol/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil