REKLAMA

MRPiT: Wicepremier Gowin w szpitalu

2021-03-16 15:11
publikacja
2021-03-16 15:11
MRPiT: Wicepremier Gowin w szpitalu
MRPiT: Wicepremier Gowin w szpitalu
/ Ministerstwo Rozwoju

Wicepremier Jarosław Gowin jest w szpitalu, jego stan jest stabilny - potwierdziła we wtorek PAP dyrektor biura komunikacji MRPiT Katarzyna Zawada. Dodała, że minister rozwoju, pracy i technologii jest w stałym kontakcie ze współpracownikami.

Resort potwierdził w rozmowie z PAP, że wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii jest w szpitalu, do którego trafił "w związku z zarażeniem koronawirusem".

"Wicepremier Gowin jest w szpitalu, jego stan jest stabilny, jest w ciągłym kontakcie ze współpracownikami z resortu" - powiedziała Zawada.

"I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione 5 miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich Bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!" - napisał w niedzielę na Twitterze wicepremier Gowin.

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że wicepremier jest chory na Covid-19 i wskazał, że będzie pracował zdalnie. Jednocześnie przekazał, że minister Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa; jego wynik był negatywny.

Gowin z wizytą we Francji był w czwartek, 11 marca; spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Jako pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że Gowin przebywa w jednym z warszawskich szpitali, podało RMF FM. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
Myślał, że jak Trump dostanie w szpitalu Regeneron. A tu nici z tego. W Polsce nie ma leku na COVID. Pij Pan wodę z cytrynką.

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki