REKLAMA

MR szacuje, że dzięki Brexitowi powstanie nawet kilkadziesiąt tys. miejsc pracy

2017-05-10 08:36
publikacja
2017-05-10 08:36

Ministerstwo Rozwoju szacuje, że dzięki Brexitowi uda się stworzyć w Polsce kilkanaście-kilkadziesiąt tys. miejsc pracy.

/ fot. Toby Melville / Reuters

"Szacujemy, że dzięki Brexitowi w Polsce uda się stworzyć kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy. Wartym zauważenia jest fakt, że przyciągane inwestycje charakteryzują się wyższym poziomem zaawansowania. Są to inwestycje, które tworzą produkty o wyższej wartości dodanej i zapewniają wysokopłatne miejsca pracy" - napisał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

MR podało, że w 2016 roku został wysłany list do najważniejszych instytucji finansowych, w którym zostały przedstawione atuty przemawiające za lokowaniem inwestycji w Polsce oraz zaoferowane zostało osobiste zaangażowanie się w rozmowy członków kierownictwa MR.

"W konsekwencji, odbyło się szereg spotkań z instytucjami finansowymi i firmami, które mogą być zainteresowane przeniesieniem działalności do Polski. Ponadto, członkowie kierownictwa MR odbyli szereg wyjazdów do Wielkiej Brytanii w celu udziału w konferencjach poświęconych inwestycjom w Polsce oraz spotkaniach z szefami międzynarodowych koncernów" - napisano.

Kowalski chce zdążyć przed Brexitem

Kowalski chce zdążyć przed Brexitem

Po raz pierwszy od jesieni 2015 r. wzrósł odsetek Polaków rozważających emigrację na Wyspy. Chcą „załapać się” na pensję w funtach na starych zasadach.

map/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~emigrant
Angolom marzy sie imperializm jaki mieli przez 200 lat ze polowa swiata musiala na nich robic. Przyzwyczaili sie, ze to oni dyktuja warunki innym a nie odwrotnie. Tym razem sie przeliczyli i niemiecki walec gospodarczy ich rozjedzie (chyba ze wczesniej bedzie jakas wojna). Anglicy poza UE sa nikim, mala wysepka ktorej wydaje sie Angolom marzy sie imperializm jaki mieli przez 200 lat ze polowa swiata musiala na nich robic. Przyzwyczaili sie, ze to oni dyktuja warunki innym a nie odwrotnie. Tym razem sie przeliczyli i niemiecki walec gospodarczy ich rozjedzie (chyba ze wczesniej bedzie jakas wojna). Anglicy poza UE sa nikim, mala wysepka ktorej wydaje sie ze jest kontynentem.
Wroca skruszeni do UE za 10-20 lat ale juz na niemieckich warunkach
~Papi
I co tyle było gadania: polskie firmy, polskie inwestycje, polskie wysokie technologie, polska innowacyjność, a teraz pieniądze polskich podatników są rozrzucane gdzie popadnie, Polska zadłuża się na potęgę, a MR proponuje kolejne montownie i firmy do wklepywania faktur!
~Hiob
Jedź pod montownie i powiedz to ludziom wychodzącym za bramę! Tylko żeby zdążył spier...
Tylko pluć jadem na forum oto innowacji made in Poland
~Papi odpowiada ~Hiob
Co ma piernik do wiatraka? Co Ty za bzdety wypisujesz! Czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
joska
Z jednej strony masz racje z tymi montowniami ale jeśli rząd będzie wymagał żeby za tą robotę godziwie płacili to jest ok,a z zadłużaniem to się mylisz po patrz na Japonię tam rząd zniósł limity zadłużenia-produkcja pustego pieniądza bez ograniczeń,chora sytuacja,bez logiki.
~tak_tak
no i mamy kolejny sukces naszego rządu wg naszego rzadu...
~hej
Nie liczył bym na to. Przy takim misz masz, nie przewidywalnosci polskich rządów nie wielu zdecyduje się tu inwestować. Ale napewno w przypadku brexitu stracą przede wszystkim:
- kilkuset polaków którzy będą musieli wrócić do pl.
- polscy eksporterzy żywności, mebli itp
- polski biznes korzystający z emigrantów
Nie liczył bym na to. Przy takim misz masz, nie przewidywalnosci polskich rządów nie wielu zdecyduje się tu inwestować. Ale napewno w przypadku brexitu stracą przede wszystkim:
- kilkuset polaków którzy będą musieli wrócić do pl.
- polscy eksporterzy żywności, mebli itp
- polski biznes korzystający z emigrantów którzy celowo powracają do kraju "na urlop" by tutaj skorzystać z tańszych usług czyli: stomatologia, prywatne usługi medyczne, mechanicy samochodowi, usługi transportowe uk- pl
~olo
Możliwe, że coś nam "skapnie" z miejsc pracy po Brytolach. Jednak na tych mitycznych bankierów z City bym nie liczył, PL to nie ta półka. Nawet na wysokiej klasy specjalistów nie bardzo. Średnia niższa półka korpo świata, tak. Dobre i to.
~yes
Najwięcej skorzystają sami Brytyjczycy, którzy doszli do wniosku, że Europa jest w gospodarczym odwrocie.
~pozdrowienia_z_Angli
Juz to widzisz:

1. spadek wartosci funta o ponad 20%
2. wzrost inflacji nie plac
3. ucieczka firm i bankow na kontynent
4. przejmowanie brytyjskich firm za bezcen przez firmy z USA
5. spadek wartosci domow
6. spadek wzrostu gospodarczego
itd.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki