MPiT: ponad 7 mln użytkowników portalu Biznes.gov.pl w 2018 r.

Ponad 7 mln użytkowników skorzystało w 2018 r. z portalu Biznes.gov.pl, na którym można załatwić online ponad 300 różnych procedur dotyczących zakładania i prowadzenia firmy - poinformowało w czwartek Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Portal Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to także źródło informacji dla przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju ich działalności. Korzystają z niego również pracownicy administracji państwowej i samorządowej.

"Biznes.gov.pl jest nie tylko coraz bardziej funkcjonalny, ale też cieszy się coraz większą popularnością. W ciągu ostatniego roku liczba odsłon portalu wzrosła o 86,6 proc., z nieco ponad 8 mln w 2017 roku do ponad 15 mln. O niemal tysiąc proc. wzrosła w ciągu trzech lat działalności Biznes.gov.pl liczba uruchomionych usług (w 2018 roku było ich ponad 200 tys.)" - napisano w komunikacie.

Dodano, że obecnie portal oferuje przedsiębiorcom już ponad 300 usług do załatwienia wyłącznie online. "Dzięki temu bez wychodzenia z domu lub biura można uzyskać kwalifikacje w danych zawodach i zezwolenia w poszczególnych branżach. Na portalu dostępnych jest ponad 200 na bieżąco aktualizowanych poradników dla przedsiębiorców, 1000 opisów procedur oraz 500 artykułów o tym jak prowadzić biznes (w 2018 roku skorzystało z nich ponad 600 tys. osób - to wzrost o ponad 30 proc. rok do roku)" - podano.

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ amac/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.