MPWiK ma umowę na naprawę rurociągu Czajka za 23 mln zł

W środę podpisaliśmy umowę z Inżynierią Rzeszów SA na naprawdę układu przesyłowego ścieków do oczyszczalni "Czajka". Jej wartość to 23 mln zł netto, a roboty będą prowadzone 24 godziny na dobę - poinformowało stołeczne Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch kolektorów odprowadzających ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do leżącej na prawym brzegu oczyszczalni "Czajka". W efekcie nieczystości były w całości zrzucane do Wisły. W reakcji na awarię premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, dzięki któremu ścieki z lewobrzeżnej Warszawy są przepompowywane do oczyszczalni "Czajka".

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, miasto zdecydowało o wymianie uszkodzonego odcinka rurociągu na stalową rurę, co ma zostać zrealizowane do połowy listopada. Ponadto pod dnem Wisły ma być wybudowana dodatkowa nitka przesyłająca ścieki, która ma służyć jako rozwiązanie awaryjne.

"W dniu 2 października br. w siedzibie MPWiK podpisano umowę z Inżynierią Rzeszów S.A. na odtworzenie układu przesyłającego ścieki do Zakładu +Czajka+. Mając świadomość, jak ważne jest przywrócenie przesyłu ścieków rurociągami pod Wisłą dla mieszkańców Warszawy oraz środowiska naturalnego, Spółka w wykonaniu obowiązków informuje, że podpisała umowę na roboty budowlane dotyczące naprawy układu przesyłowego ścieków. Roboty będą prowadzone 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu" - poinformowało w środowym komunikacie MPWiK.

Spółka podała, że w ramach umowy wykonawca zamontuje nowe stalowe rury o długości około 100 m każda, a także wykona inne prace odtworzeniowe i remontowe, w tym próby szczelności rurociągów przed ich rozruchem.(PAP)

sno/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 eagleeye

Rafał ja bym się dobrze zastanowił czy oby firma z Rzeszowa byla dobrym wyborem. Otóż nie tak dawno POKOmuna kopała byłego Marszałka Sejmu RP za latanie samolotem rządowym do Rzeszowa. Powiem tak oby nie byla to później delikatnie niedźwiedzia przysługę dla byłego Marszalka który ma duże poparcie w Rzeszowie i okolicach.

To ze umowę podpisano nie oznacza to ze firma będzie za nią umierać a więc może się okazać ze nie wywiązać się z umowy :-)

Po drugie 7 dni w tygodniu 24 h to ciekawe jak się to ma do kodeksu pracy bo mówić można dużo i w termin listopadowy z zakresu prac nie wierzę

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 15 domisie

A na Mokotowie dalej ludzie mają szamba. Co za bajzel

! Odpowiedz
3 5 _jasko

Szambo, to nie grzech, jeśli jest systematycznie opróżniane.
W czasach "słusznie minionych" większość szamb miała ukryte przelewy do najbliższych cieków wodnych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne