MON: praca i nagrody dla zwycięzców maratonu programistów

Oferty pracy dla najlepszych, nagrody pieniężne, skok w tandemie na spadochronie czy przejazd rosomakiem - to niektóre nagrody, jakie wojsko przygotowało dla zwycięzców maratonu programowania w kategorii cyberbezpieczeństwa - poinformowało w środę MON.

(YAY Foto)

Resort obrony jest partnerem jednego z największych hackathonów na świecie - HackYeah, który odbędzie się 24-25 listopada w Warszawie. Hackathon to wielogodzinny maraton programowania, gromadzący specjalistów branży IT i innych pasjonatów nowych technologii.

Wojskowi specjaliści przygotowali dla uczestników zadanie w kategorii "Cybersecurity" - bezpieczeństwa cybernetycznego. "Na najlepszych czekają atrakcyjne oferty pracy, także na stanowiskach cywilnych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni" zapowiedziało ministerstwo. Resort przygotował również nagrody pieniężne o łącznej wartości 60 tys. zł i nagrody dodatkowe - skok w tandemie ze spadochronem, rejs łodzią desantową, przejazd transporterem opancerzonym Rosomak oraz udział w kursie dla korespondentów wojennych.

Zadaniem uczestników jest wypracowanie w określonym czasie innowacyjnych rozwiązań w danym obszarze tematycznym, np. cyberbezpieczeństwie, finanse i inwestycje, zdrowie, czy edukacja. Zadanie do wykonania jest ogłaszane w dniu rozpoczęcia konkursu.

Rywalizacja w obszarze "Cybersecurity" zostanie przeprowadzona w grze typu CTF (Capture The Flag - zdobądź flagę) i będzie miała formę turnieju drużynowego.

W konkursie mogą brać udział osoby (w tym zespoły liczące maksymalnie dwie osoby) posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie, które ukończyły 18 lat i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Liczba miejsc została ograniczona do 100 zespołów. O udziale w konkursie będzie decydować kolejność zgłoszenia.

Rozwiązanie zadań konkursowych rozpocznie się 24 listopada 2018 r., a zakończy 25 listopada 2018 r.

Hackathon to forma coraz częściej stosowana przez korporacje poszukujące nowych rozwiązań informatycznych; konkursy tego typu organizują także instytucje takie jak NATO. Np. wiosną ub. roku polscy wojskowi informatycy zajęli drugie miejsce w swojej kategorii w konkursie Enterprise Architecture Hackathon organizowanym przez sojusznicze dowództwo ds. transformacji (SACT). (PAP)

autor: Jakub Borowski

brw/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.