REKLAMA

MON chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych

2023-05-30 19:53
publikacja
2023-05-30 19:53

Ministerstwo Obrony Narodowej chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych z 2040 do 2089. 49 miejsc przybędzie w Lotniczej Akademii Wojskowej. Projekt rozporządzenia MON w tej sprawie trafił we wtorek do uzgodnień.

MON chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych
MON chce zwiększyć limit miejsc na studiach w uczelniach wojskowych
fot. Bumble Dee / / Shutterstock

Nabór w 2023 r. zostanie przeprowadzony w ramach limitu przyjęć w czterech krajowych uczelniach wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego; Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte; Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki oraz Lotniczej Akademii Wojskowej.

Limit dla wszystkich uczelni wojskowych w roku akademickim 2023/2024, po nowelizacji rozporządzenia, wyniesie 2089 miejsc i wzrośnie z 2040 miejsc.

Istotą projektu jest zwiększenie limitu przyjęć w Lotniczej Akademii Wojskowej o 49 miejsc z 251 do 300.

Pozostałe limity wynoszą: dla WAT – 1018, AMW - 175, a AWL – 596.

W uzasadnieniu projektu wskazano, że konieczność dokonania nowelizacji rozporządzenia podyktowana jest "zidentyfikowanymi w resorcie obrony narodowej dodatkowymi potrzebami w zakresie uzupełniania pierwszych oficerskich stanowisk służbowych w korpusie osobowym Sił Powietrznych w 2028 r.".

Wskazano jednocześnie, że "rektor–komendant LAW zapewnił o możliwości realizacji w tej uczelni wojskowej kształcenia kandydatów na żołnierzy zawodowych począwszy od roku akademickiego 2023/2024 r. w liczbie 300 osób".

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
andregru
A kto będzie pracował na tych coraz młodszych wojskowych emerytów ? Społeczeństwo się starzeje .
mistrz_erudycji
Jak to kto? przedsiębiorcy. A potem jak już się ich wykończy to będą obywatelami jakiejś korporacji np. blackwater. I nie będzie że boli, że rodzina, że coś tam.. będzie trzeba iść nawet na najgłupszy konflikt bo inaczej pusta micha, a inni ci nie pomogą bo wg nowego systemu mają dostawać wyliczone kieszonkowe.

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki