REKLAMA

MLP Group ustalił cenę emisyjną akcji serii F na 70 zł

2022-12-02 09:50
publikacja
2022-12-02 09:50

Zarząd MLP Group, po zakończeniu procesu przyspieszonego budowania księgi popytu na akcje serii F, ustalił cenę emisyjną na 70 zł, co oznacza całkowitą wartość oferty w wysokości 183,5 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Po zakończeniu emisji kapitał zakładowy będzie się dzielił na 23.994.982 akcje.

Większościowy akcjonariusz ILDC (Israel Land Development Company Ltd.) w ramach oferty zadeklarował objęcie 1.082.710 akcji. Tym samym utrzyma posiadany bezpośrednio i pośrednio udział w spółce (economic interest) na dotychczasowym poziomie ok. 41,3 proc.

"Objęcie całej emisji akcji przez inwestorów na tak trudnym rynku jaki mamy obecnie uważam za ogromny sukces (...). Pozyskanie nowych środków pozwoli na konsekwentną realizację naszej strategii, przyspieszenie rozwoju oraz umacnianie pozycji na rynkach, na których jesteśmy już obecni" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Radosław T. Krochta.

MLP Group poinformował we wtorek, że podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję do 2.621.343 akcji serii F z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru i rozpoczyna publiczną ofertę akcji w drodze subskrypcji prywatnej. Nowo emitowane walory stanowić miały do 12,3 proc. istniejącego kapitału zakładowego i do 10,9 proc. kapitału po zarejestrowaniu akcji nowej emisji.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup działek pod nowe inwestycje magazynowe na rynkach, na których MLP Group jest już obecne.

Subskrypcja potrwa od 2 do 8 grudnia 2022 r., kiedy nastąpi ostateczny przydział. Spółka oczekuje, że prawa do akcji będą wprowadzone do obrotu na GPW do 15 grudnia, natomiast rejestracja w sądzie emitowanych akcji – do końca bieżącego roku.

Rolę globalnego koordynatora oferty pełni Erste Securities Polska.

MLP Group oraz ILDC złożyły zobowiązanie, że nie będą, między innymi, sprzedawać akcji serii F ani wychodzić na rynek z nową ofertą akcji w okresie, odpowiednio, 180 dni od dnia ustalenia ceny emisyjnej (lock-up) w przypadku spółki oraz w okresie od dnia rozpoczęcia procesu bookbuilding oraz do dnia przypadającego 180 dni po pierwszym dniu notowań praw do akcji serii F na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW w przypadku ILDC.

W czwartek na zamknięciu sesji kurs akcji spółki wynosił 74,2 zł. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki