REKLAMA
ZAGŁOSUJ

MIB: procedury egzaminu na prawo jazdy zbyt skomplikowane

2017-07-03 09:07
publikacja
2017-07-03 09:07

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa odniosło się do doniesień o wprowadzeniu corocznego egzaminu teoretycznego dla osób posiadających już uprawnienia do kierowania pojazdami. Resort nie tylko się od nich odcina, ale zapowiada, że jego celem będzie uproszczenie całego procesu.

fot. Kuba Stezycki / / FORUM

W ubiegłym tygodniu podczas audycji radia TOK FM Dariusz Chyćko, jeden z doradców w zespole MIB wypowiedział się na temat egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. W jego opinii, która rozbudziła dyskusje internautów, zdawanie takiego egzaminu co roku jest „bardzo słusznym rozwiązaniem”.

Argumentem Chyćko były ciągle zmieniające się zasady ruchu drogowego. – Przepisy zbyt często się zmieniają, a kierowcy nie mają chęci czy czasu albo zapominają o tym, że trzeba na bieżąco śledzić zmiany tych przepisów. Od tego może zależeć ich życie – mówił w TOK FM. Dlatego też egzamin teoretyczny nie może być zdawany tylko raz.

Na reakcję MIB nie trzeba było długo czekać. 2 dni później w oficjalnym komunikacie resort zdementował te doniesienia. – (…) wbrew pojawiającym się w mediach informacjom, postulat wprowadzenia corocznych egzaminów teoretycznych dla osób, które już posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami, nigdy nie znalazł się wśród propozycji zmian zgłaszanych przez zespół i nie był analizowany przez Kierownictwo MIB – czytamy w informacji.

Zmiany jednak będą

W wiadomości nie brakuje jednak zapowiedzi nadchodzących zmian w procedurze egzaminowania przyszłych kierowców. Mają one mieć natomiast charakter upraszczający. W opinii Ministerstwa dotychczasowy proces przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy jest zbyt skomplikowany i restrykcyjny dla przystępujących.

Zespół doradczy resortu ds. szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowe na prawo jazdy ma za zadanie wypracować takie zmiany w przepisach, które poprawią jakość szkoleń kandydatów i zwiększą przejrzystość procedur egzaminacyjnych. Podstawą ma być zmiana systemu oceny egzaminu – ma ona być możliwie najbardziej obiektywna, przez ocenę całości umiejętności kandydata na kierowcę.

MG

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (25)

dodaj komentarz
~Mlody
To niech zaczną od kierowców BOR-u
~Herbert
Co znowu ktoś mało zarabia żeby im kieszeń nabijać tego niema w żadnym kraju głupota w samym środku europy
~Gosc
To niech wszyscy zdają powtórnie egzaminy policja lekarze maturzysci itp.Bzdury bzdury głupota nie zna granic.
wizytator
Takie dodatkowe egzaminy to kasa dla ośrodków szkolenia ale żeby to lobbować jeszcze są za cieńcy w uszach i dostali prztyczka w nos.
~PATRYKS
Niech wprowadzi spowrotem karty rowerowe po 18 roku życia będziemy co roku zdawać jak robić ósemki na placu
~Blo1
Nie wiedzą co wymyśleć oni nie będą musieli tego robić ktoś podbije co roku i tyle a zwykły człowiek będzie się musiał męczyć
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Już sam fakt, że takie durne pomysły pojawiają się publicznie, już budzi grozę. Pozostaje jeszcze pytanie, czyim kumplem jest pan Chyćko, oraz jaką pensję z naszych podatków bierze za "doradztwo" w ministerstwie
~Zza_woodoo
Parę milionów kierowców zgłasza się co roku aby odnowić prawko...
Spooooko.
~Kpiny
Może zmienić wasatego Janusza co kierowców szkoli?
Mojej starej instruktor kazał trzymać wrzucona jedynkę na światłach bo "inaczej pani nie zda". No to zdała a potem przez pół roku tak robiła aż skurczu mięśnia lewej łydki dostała. LOL.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki