REKLAMA

MFW rewiduje swoje prognozy wzrostu PKB Polski

2022-01-26 09:12
publikacja
2022-01-26 09:12
MFW rewiduje swoje prognozy wzrostu PKB Polski
MFW rewiduje swoje prognozy wzrostu PKB Polski
fot. Kuba Stężycki / / FORUM

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje wzrost PKB Polski w 2022 r. na 4,6 proc., a w 2023 r. na 3,7 proc. - wynika z bazy danych styczniowej edycji raportu World Economic Outlook. W grudniu 2021 r. MFW szacował wzrost gospodarczy w Polsce w 2022 r. na 4,5 proc., a w 2023 r. na 3,9 proc.

MFW zamieścił prognozy dla Polski w bazie danych WEO, a nie w głównej publikacji kolejnej edycji raportu, która zawiera jedynie prognozy dla wybranych państw. 

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
qonradx
Biorąc pod uwagę tempo w jakim jestesmy okradani Inflacją zeby wygenerować ten "wzrost" oraz jak bardzo zadłuzani jako naród, smiem twierdzić ze w przyszłym roku nie przekroczy 2óch % a potem jeszcze mniej jak się skonczy ten socjalistyczny eksperyment i trzeba zaczać będzie w koncu robić porzaqdki po wyborach - i nie wazne Biorąc pod uwagę tempo w jakim jestesmy okradani Inflacją zeby wygenerować ten "wzrost" oraz jak bardzo zadłuzani jako naród, smiem twierdzić ze w przyszłym roku nie przekroczy 2óch % a potem jeszcze mniej jak się skonczy ten socjalistyczny eksperyment i trzeba zaczać będzie w koncu robić porzaqdki po wyborach - i nie wazne nawet kto wygra tak dłużej się rządzić nie da, z jednej strony drukując pieniadze a z drugiej podnosząc stopy procentowe, kolejne podwyzki i przywileje w budżetówce rozdajac a reszcie jakies tarcze zeby tylko wytrzymali do pierwszego! Hodowanie ukrytego bezrobocia, ludzi bez pomysłu na siebie i życie, nieprzydatnych społecznie!

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki