MF stworzyło komórkę do walki z korupcją wśród urzędników skarbowych

Ministerstwo Finansów kończy rekrutację do Biura Inspekcji Wewnętrznej. To komórka, która ma kontrolować uczciwość pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

(YAY Foto)

Jak powiedział podczas Foru Ekonomicznego wiceminister finansów Marian Banaś, grupa prowadzi już pierwsze działania. Szef KAS dodał, że do nowej komórki przyjmowani są ludzie młodzi, bez powiązań. Marian Banaś poinformował, że obecnie trwają szkolenia tych pracowników. Przedstawiciel resortu finansów dodał, że ministerstwo niebawem poinformuje o efektach ich pierwszych działań.

Choć szef Krajowej Administracji Skarbowej w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyznał, że nie ma sygnałów o pogróżkach wobec funkcjonariuszy, wspominał jednocześnie, że kilku pracownikom KAS przebito opony w ich samochodach.

Jak dodaje przedstawiciel MF, Krajowa Administracja Skarbowa podjęła od kwietnia ponad 4 tysiące postępowań przygotowawczych w sprawie oszustw podatkowych. Zarzuty otrzymało około 4,5 tysiąca osób. Wyroki skazujące zapadły w przypadku około 500 oskarżonych.

IAR / Krynica-Zdrój / Karol Tokarczyk /łp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 9 markust71

No to niebawem rekrutacja do komórki kontrolującej pracowników Biura Inspekcji Wewnętrznej. Czy czasem liczba kontrolujących nie przekroczyła już w Polsce liczby potencjalnych kontrolowanych?

! Odpowiedz
2 3 jkl777

A wystarczy nie krasc... podatkow z pensji uczciwych ludzi. Wtedy magicznie nie potrzebne sa kontrole, kontrole kontroli i kontrole kontroli kontroli.

! Odpowiedz
1 6 wwff

Rozumiem, że funkcjonariusze będą śledzić kontakty pracowników MF z kolegami z "biznesu optymalizacyjnego" i dobiorą się do prawdziwej patologii, którą było projektowanie prawa podatkowego.
Bo jak pójdą w ślady pewnej Julii, to się dostanie urzędniczkom, którym podatnik z dobrego serca przyniósł 10 jajek.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil