REKLAMA

MF stworzyło komórkę do walki z korupcją wśród urzędników skarbowych

2017-09-06 14:16
publikacja
2017-09-06 14:16

Ministerstwo Finansów kończy rekrutację do Biura Inspekcji Wewnętrznej. To komórka, która ma kontrolować uczciwość pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

/ YAY Foto

Jak powiedział podczas Foru Ekonomicznego wiceminister finansów Marian Banaś, grupa prowadzi już pierwsze działania. Szef KAS dodał, że do nowej komórki przyjmowani są ludzie młodzi, bez powiązań. Marian Banaś poinformował, że obecnie trwają szkolenia tych pracowników. Przedstawiciel resortu finansów dodał, że ministerstwo niebawem poinformuje o efektach ich pierwszych działań.

Choć szef Krajowej Administracji Skarbowej w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową przyznał, że nie ma sygnałów o pogróżkach wobec funkcjonariuszy, wspominał jednocześnie, że kilku pracownikom KAS przebito opony w ich samochodach.

Jak dodaje przedstawiciel MF, Krajowa Administracja Skarbowa podjęła od kwietnia ponad 4 tysiące postępowań przygotowawczych w sprawie oszustw podatkowych. Zarzuty otrzymało około 4,5 tysiąca osób. Wyroki skazujące zapadły w przypadku około 500 oskarżonych.

IAR / Krynica-Zdrój / Karol Tokarczyk /łp

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wwff
Rozumiem, że funkcjonariusze będą śledzić kontakty pracowników MF z kolegami z "biznesu optymalizacyjnego" i dobiorą się do prawdziwej patologii, którą było projektowanie prawa podatkowego.
Bo jak pójdą w ślady pewnej Julii, to się dostanie urzędniczkom, którym podatnik z dobrego serca przyniósł 10 jajek.
markust71
No to niebawem rekrutacja do komórki kontrolującej pracowników Biura Inspekcji Wewnętrznej. Czy czasem liczba kontrolujących nie przekroczyła już w Polsce liczby potencjalnych kontrolowanych?
jkl777
A wystarczy nie krasc... podatkow z pensji uczciwych ludzi. Wtedy magicznie nie potrzebne sa kontrole, kontrole kontroli i kontrole kontroli kontroli.

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki