MF: prezydencki projekt ws. CHF bezpieczny dla sektora

Prezydencki projekt w sprawie ustawy frankowej jest bezpieczny dla sektora oraz uwzględnia sytuację zewnętrzną - ocenia Ministerstwo Finansów.

(fot. Dusko Jaramaz/PIXSELL / FORUM)

"Projekt tzw. ustawy frankowej został przedstawiony przez Kancelarię Prezydenta RP w roku ubiegłym i obecnie jest procedowany w Sejmowej Komisji Finansów Publicznych, Podkomisji nadzwyczajnej do jego rozpatrzenia wraz z dwoma projektami poselskimi w tym zakresie. Prezydencki projekt ustawy daje realne korzyści kredytobiorcom, nie tylko frankowcom, ale wszystkim, którzy zaciągnęli kredyty denominowane albo indeksowane do obcych walut" - napisał wiceminister finansów Leszek Skiba w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Zaproponowany projekt ustawy jest bezpieczny dla rynku finansowego i uwzględnia zewnętrzną sytuację ekonomiczną, z którą mamy do czynienia po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, a także na rynku finansowym we Włoszech i innych krajach" - dodano.

Projekt ustawy Kancelaria Prezydenta złożyła do Sejmu w sierpniu 2016.

map/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 ~podatnik

oddadzą tylko co ukradli nie słusznie to żadna łaska dla ludzi , to wielka porażka tego rzadu , probankowego a jest odpowiedzialny za te kredyty ,który jak wiemy rządził wtedy, gdy te kredyty były zaciagane w największej skali, a teraz 2 mil Polaków podatników i wyborców mówi sie sory ale radzcie sobie sami w sądach, a te sądy również władza obecna zwalcza to co to wogóle jest czy ktos to rozumie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~Adam

Dowolną ustawę potrafią przepchnąc przez 1 nocne głosowanie a tu po roku dalej nie potrafią ustalic czy zwrot spreadów to 3 czy 30 mld PLN.

! Odpowiedz
1 9 ~autor

Trzeba bać o ten słaby sektor, którego zyski wzrosły o 20% rok do roku. Naprawdę biedna branża. Ale przynajmniej wiadomo u kogo w kieszeni siedzi Kaczyński.

! Odpowiedz
3 3 ~Michał

Chyba spadła o 30%

! Odpowiedz
0 25 ~wkk

Mozna sie bylo spodziewac ze frankowicze temu panu potrzebni byli tylko do wyborow -pozniej to juz nie jego problem.Jedno oszustwo wiecej to nie problem dla tego goscia.Przeciez za to mu placa.

! Odpowiedz
1 20 ~As

Duda Ty KŁAMCO

! Odpowiedz
6 9 ~Igor30

No to teraz będziesz miał niezapowiedziana wizytę pana Zbyszka Ziobry, o 6 nad ranem - z relacją na żywo, za obrazę Prezydenta, miłościwie nam panującego :)

! Odpowiedz
1 20 ~Igor30

Pięknych bajek ciąg dalszy. Będą interpretacje, opinie, oceny, projekty - samej ustawy nigdy nie będzie.

! Odpowiedz
1 20 ~HansVort

No właśnie, chodzi o to żeby bankom kuku nie zrobić.
I plotą farmazony o przekonywaniu banków do ugodowego rozliczenia tych kredytów. Politycy po raz kolejny liczą na imbecylizm obywateli.
Wystąpiłem do banku z propozycją rozliczenia resztki mojego kredytu na podstawie osobnego uzgodnienia. Odpowiedź: po miesiącu dostłem pismo, że reklamacja (sic!, nie składałem reklamacji) jest rozpatrzona negatywnie, a jednorazowo kredyt mogę spłacić po przeliczeniu pozostałej kwoty chf wg aktualnego kursu w NBP - co jest zapisane przecież w umowie. Potraktowano mnie jak niepiśmiennego debila, który nie potrafi przeczytać kilku kartek. Myślę że wielu posiadaczy kredytów wkurzy się przy następnych wyborach zarówno prezydenckich jak i parlamentarnych. A już na pewno przy samorządowych, w przypadku wielu "reform" nie było takiego bałaganu i popisu niekompetencji jak teraz. PO było zbiorem prywatnych interesów, to co jest teraz to żenada i amatorszczyzna. Nie powiem że przedszkole, żeby dzieciaków nie urazić...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 5 bundfut

Potraktowałeś się tak jak sam przy podpisywaniu umowy. Była napisana w jęz. polskim od początku.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl