MF: podpisano deklarację o współpracy podatkowej między Polską i Francją

Wspólną deklarację o współpracy podatkowej podpisali minister finansów prof. Teresa Czerwińska i francuski minister gospodarki i finansów Bruno LeMaire - poinformował w piątek resort finansów na Twitterze

"Minister finansów prof. T. #Czerwińska i minister @Economie_Gouv Republiki Francuskiej @BrunoLeMaire podpisali w Warszawie wspólną deklarację o współpracy podatkowej" - czytamy na twitterze resortu.

Z francuskim ministrem spotyka się także premier Mateusz Morawiecki. Jak informuje KPRM na Twitterze, rozmowy te właśnie trwają.

Na godzinę 11 planowane jest spotkanie Bruno LeMaire'a z szefową resortu przedsiębioroczości i technologii Jadwigą Emilewicz.

"Ministrowie będą rozmawiać nt. wzmacniania dwustronnych relacjach handlowych i nowych kierunkach współpracy. Wśród tematów są też kwestie związane z innowacjami i zajmujące wysoką pozycję na agendzie europejskiej - brexit, unijna polityka przemysłowa i produkcja europejskiej baterii do samochodów elektrycznych, jak i polityka handlowa UE i reforma WTO" - wskazało ministerstwo przedsiębiorczości i technologii w komunikacie przesłanym PAP.

Jak przypomina MPiT, Francja jest jednym z ważniejszych partnerów handlowych Polski; dwustronna wymiana handlowa stale wzrasta (o 4,4 proc. w 2018 roku). "Od lat Polska odnotowuje dodatni bilans handlowy w obrocie towarowym z Francją. Rok 2018 był kolejnym, w którym eksport Polski do Francji rósł szybciej niż import - o 5,3 proc." - podkreślono. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ mmu/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 2 khh

Jakos mnie to nie dziwi...komunistom najlepiej dogaduje sie z innymi komunistami, a zwlaszcza jesli rozmawia sie o tym jak tu wycisnac jeszcze wiecej z obywateli.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil