REKLAMA

MF opracowało projekt ws. kas rejestrujących na smartfonach

2019-08-16 19:49
publikacja
2019-08-16 19:49

Ministerstwo finansów opracowało i skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. kas rejestrujących mających postać oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach - poinformował w piątek resort finansów.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Resort wyjaśnił, że chodzi o przepisy, które umożliwiają stosowanie kas rejestrujących w postaci oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach czy tabletach. Ma to być alternatywa dla obecnie użytkowanych kas w tradycyjnych. "Jest to nowe rozwiązanie, które spełnia oczekiwania podatników i obniża koszty stosowania kas rejestrujących" - wyjaśniło MF.

W projekcie określono również minimalne wymagania techniczne skierowane do producentów, którzy chcieliby przygotować odpowiednią aplikację dla podatników

Projekt został skierowany do konsultacji 12 sierpnia 2019 r. Jest on dostępny na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Konsultacje potrwają do 28 sierpnia 2019 r. (PAP)

awy/ ewes/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
karbinadel
A co z drukowaniem paragonów?
szlachta-nie-pracuje
papier kosztuje a wirtualny podatek to marzenie polityków niebawem wirtualna aplikacja zostanie wgrana ludziom do mózgów i będą musieli płacić podatek od wszystkiego tlen też można opodatkować wejście do lasu parku podatek i ciach

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki