REKLAMA

MF: obniżenie VAT w 2017 r. wpłynie na obniżenie CPI o 0,4-0,5 pkt proc.

2016-05-12 12:42
publikacja
2016-05-12 12:42

Obniżenie stawek VAT w 2017 roku wpłynie na obniżenie wskaźnika CPI o 0,4-0,5 pkt proc. - poinformował zastępca dyrektora Departamentu Polityki Makroekonomicznej MF Tomasz Szałwiński.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

"Obniżenie stawek VAT w 2017 roku wpłynie na obniżenie wskaźnika CPI od 0,4 do 0,5 pkt proc." - powiedział w czwartek Szałwiński na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego.

MF założyło w Wieloletnim Planie Finansowym Państwa, że wskaźnik CPI w 2017 roku wyniesie 1,3 proc., przy założeniu obniżki stawek VAT. Minister finansów Paweł Szałamacha mówił ostatnio, że będzie rekomendował pozostawienie stawek VAT w przyszłym roku bez zmian.

"Raczej w przyszłym roku nie będzie powrotu do niższych stawek. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania" - powiedział minister.

"Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat" - dodał.

Natomiast wczoraj premier Beata Szydło w wywiadzie dla "Pulsu Biznesu" powiedziała, że "chce powrotu do niższych stawek VAT w przyszłym roku".

(PAP)

jba/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zmiany w VAT

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki