REKLAMA

MF i KAS rozpoczynają cykl spotkań ws. zmian w systemie podatkowym

2022-06-09 16:37
publikacja
2022-06-09 16:37
MF i KAS rozpoczynają cykl spotkań ws. zmian w systemie podatkowym
MF i KAS rozpoczynają cykl spotkań ws. zmian w systemie podatkowym
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Resort finansów i Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczynają cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców, osób zajmujących się obsługą kadr i płac, pracowników, emerytów i rencistów oraz rodziców nt. zmian w systemie podatkowym - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo wyjaśniło, że pierwsze spotkanie online odbędzie się w poniedziałek 13 czerwca. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a chętni powinni się na nie zarejestrować poprzez stronę: pfrportal.pl/niskie-podatki/

Jak poinformowano każde spotkanie dotyczyć będzie takich tematów, jak: obniżka stawki PIT z 17 do 12 proc.; likwidacja tzw. ulgi dla klasy średniej; uchylenie mechanizmu odroczenia poboru i wpłaty zaliczek na podatek dochodowy w 2022 r.; uelastycznienie zasad stosowania kwoty wolnej od podatku (tj. 1/12 kwoty zmniejszającej podatek); możliwość wyboru skali podatkowej przez podatników opodatkowanych podatkiem liniowym i ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych; możliwość odliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne przez przedsiębiorców na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej; przywrócenie preferencyjnego rozliczania dochodów rodziców samotnie wychowujących dzieci; wprowadzenie szeregu nowych preferencji prorodzinnych w tym m.in. zwiększenie kwoty dochodów dziecka bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców, czy rozdzielenie renty rodzinnej od dochodów rodzica; zasady składania informacji o liczbie dzieci dla podatników, którzy korzystają z ulgi dla rodzin 4 plus.

Resort przekazał, że spotkania będą trwały maksymalnie 90 minut, limit miejsc na spotkaniu to 2 tys. osób.

Spotkania odbywać się będą od 13 czerwca do 5 lipca. Daty i godziny poszczególnych spotkań dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów. (PAP)

mick/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki