MF czeka na projekt ws. rekompensat, wtedy przedstawi stanowisko

Ministerstwo finansów czeka na projekt ustawy w sprawie rekompensat z tytułu wzrostu cen energii. Minister Teresa Czerwińska zapowiada, że dopiero wtedy resort przedstawi swoje stanowisko.

(YAY Foto)

"Ministerstwo energii pracuje nad projektem. Ja jeszcze tego projektu nie poznałam. Gdy poznamy projekt, ocenę skutków regulacji i cały mechanizm, to będziemy się wypowiadać" - powiedziała dziennikarzom Czerwińska.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiada rekompensaty dla gospodarstw domowych i małych i średnich firm z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w 2019 roku.

Minister Tchórzewski szacował wcześniej, że ok. 1,8-2,1 mld zł miałyby kosztować rekompensaty dla gospodarstw domowych, a podobną kwotę pochłonąć miałyby rekompensaty dla małych i średnich firm. Zapowiadał, że w przyszłym tygodniu projekt w tej sprawie trafi do Sejmu.

Za prąd i tak zapłacimy więcej

Spółki energetyczne apelują o podwyżki cen prądu, minister zapowiada, że wszystkie gospodarstwa domowe dostaną pełną rekompensatę, prawda jest jednak taka, że za energetyczną nieudolność polityków koniec końców i tak zapłacimy więcej.

(PAP Biznes)

pr/ pel/ osz/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT