MF broni pomysłu ograniczenia odliczeń rat leasingowych

Resort finansów chce skończyć z nieograniczonym zaliczaniem rat leasingowych do kosztów firm. Stracą m.in. leasingujący samochody, bo resort zamierza ograniczyć do 50 proc. możliwość odliczania rat samochodów wykorzystywanych zarówno do celów zawodowych, jak i prywatnych.

Nie podoba się to części przedsiębiorców. - W praktyce wprowadzenie takich zmian będzie dla wielu przedsiębiorców oznaczało wzrost obciążeń publicznoprawnych - napisali w oświadczeniu Pracodawcy RP. Minister finansów Teresa Czerwińska w rozmowie z "PB" broni jednak tego pomysłu. Jej zdaniem utrzymanie dotychczasowego status quo byłoby nieuczciwym preferowaniem jednej formy finansowania.

Paweł Sołtys

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 sel

W całej UE odlicza się samochody i paliwo a w Polsce tylko dojna zmiana ma do tego prawo?

! Odpowiedz
2 13 jerzy.kopinski

Stopniowe ale systematyczne wykańczanie polskiej przedsiębiorczości pod patriotycznymi hasłami zastanawia. Dlaczego PiS tak nie lubi przedsiębiorców? Ja wiem, że to lewaki o totalitarnym zacięciu, ale to wszystkiego nie tłumaczy. Może robią miejsce dla przedsiębiorców z pewnego państwa położonego w Palestynie?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 21 heldbaum

Wystarczy nie kraść.

! Odpowiedz
3 27 pluto85md

Strach w oczach gdy dociera do swiadomosci ze zaczyna sie zjadanie wlaanego ogona -bezcenne. Juz zaczynaja sie pojawiac skutki pierwszych decyzji zmiany, tej zmiany.

! Odpowiedz
4 66 2kbb

To może się nie udać Panie Morawiecki... Wszyscy zdają sobie sprawę z tego że chcecie pokazać szarakom jak skutecznie ściągacie podatki i jak inwestujecie w infrastrukturę.... Jednak Panie Morawiecki przedsiębiorcy mają swoje ograniczenia o których wy tam w Rządzie zapomnieliście....Od 2018 roku będzie ubywać małych i mikro przedsiębiorców w Polsce z prędkością około 100 tys rocznie... Gdzieś jest granica dojenia społeczeństwa.... Wiemy że medialnie i na papierze fajnie podpisuje się kontrakty na nowe pomysły ale ktoś to musi sfinansować. Mają to zrobić polscy podatnicy, którzy nie potrafią związać już koniec z końcem...To jest błąd Panie Morawiecki.... Tak naprawdę to zaczynacie się poruszać po omacku bez wizji i planu.... Grafiki i ściema medialna przestaje już działać....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 40 jasiek2017

20 tys euro to ok 86,000 a ona pierdzili, ze z 86,000 na 150,000 to ponad dwa razy. Moze jej liczydlo kupic?

Poza tym 150 tys to kwota jezeli auto bedzie uzywane tylko jako sluzbowe. A jesli mieszane uzycie to przedsiebiorca straci.
Obecnie 86,000 lub leasing a bedzie max 75,000. I ona mowi, ze bedzie lepiej.

! Odpowiedz
7 62 fakty

To teraz już wszystkie firmowe auta 150+ będą jeździć na czeskich blachach :))))))) Czy ta pani wie, że nie żyjemy już za żelazną kurtyna a na otwartym rynku UE, gdzie mamy swobodę przepływu usług, pracy, kapitału i ludzi ?

! Odpowiedz
1 31 _jasko

"Nie bój, nie bój, wyłączą ci! "

! Odpowiedz
4 69 wektorwg

Do zobaczenia przy urnach.

! Odpowiedz
0 20 karbinadel

Przy urnach decyduje większość. A większość kupuje zajechane złomy z Zachodu - więc będzie się raczej cieszyć, że "bogacze" dostaną po kieszeni

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.