REKLAMA

MERLINGRP: Odstąpienie od wniesienia apelacji

2020-10-21 20:39
publikacja
2020-10-21 20:39
Zarząd Merlin Group S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Spółka” lub „Emitent”) w nawiązaniu do raportu EBI nr 20/2020 (tyt. „Publikacja wyroku w sprawie zaskarżonych uchwał”) informuje o podjęciu przez Zarząd Emitenta decyzji o odstąpieniu od wniesienia apelacji w części dotyczącej uwzględnionego powództwa wniesionego przez akcjonariusza mniejszościowego, tj. Bluebird Capital S.A. z siedzibą w Warszawie.
Powyższa decyzja zapadła w oparciu o okoliczność, że obniżenie kapitału zakładowego w celu pokrycia strat Emitenta, uchwalone na podstawie uchwał z dnia 17 czerwca 2020 r. zostało skutecznie zarejestrowane przez sąd rejestrowy, o czym Emitent informował raportem EBI nr 17/2020 wobec czego uchwały, podjęte przez Walne Zgromadzenie Emitenta w grudniu 2019 r., a których nieważność stwierdził Sąd Okręgowy, są dla Emitenta bezprzedmiotowe.

Podstawa prawna:
§ 4 ust. 2 pkt 10 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect"
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki