"MEN i rząd przygotowują nowe rozwiązania prawne dotyczące zmian w systemie oświaty"

Minister edukacji narodowej Katarzyna Hall powiedziała, że wśród postulatów przedstawionych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego znajdują się takie rozwiązania, które resort już realizuje. Dodała, że po spotkaniu ubyło rozbieżności pomiędzy resortem i związkowcami.

Podczas, gdy Katarzyna Hall rozmawiała z przedstawicielami ZNP pod gmachem ministerstwa demonstrowało 12 tysięcy nauczycieli domagających się wzrostu płac.

Minister przypomniała, że MEN i rząd przygotowują nowe rozwiązania prawne dotyczące zmian w systemie oświaty. Katarzyna Hall powiedziała, że rząd dokonał "cudu potrojenia", gdyż nakłady na oświatę, które miały wzrosnąć o niewiele ponad 3 procent, wzrosną łącznie o 10 procent.

Resort edukacji przedstawił związkowcom plan podwyżek na ten rok. Według Katarzyny Hall każdy nauczyciel otrzyma średnio 200 złotych podwyżki. Jednocześnie minister zaznaczyła, że propozycja MEN może być zmieniona w niewielkim zakresie. Katarzyna Hall powiedziała też, że powinno dojść do zmian w Karcie Nauczyciela, gdyż zawęża ona możliwości dyskusji, choćby poprzez zakotwiczenie wysokości kwoty bazowego wynagrodzenia dla poszczególnych stopni nauczycielskich.

Katarzyna Hall powiedziała, iż cieszy ją otwartość ZNP na negocjacje. Minister ujawniła, że szef związku Sławomir Broniarz nie mówił nic o groźbie strajku.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil