Koniec z cateringiem w szkołach? MEN: Powrócą kuchnie

2019-06-18 16:29
publikacja
2019-06-18 16:29

Chcemy przywrócić jadalnie i stołówki w szkołach. Na ten cel przeznaczono w sumie 140 mln zł - powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. W tym roku z pieniędzy skorzysta łącznie ponad 480 samorządów i 720 szkół - dodał.

/ fot. Kancelaria Premiera / Flickr

Szef MEN na konferencji prasowej podsumowującej mijający rok szkolny podkreślił, że celem na następne lata jest przywrócenie stołówek i jadalni we wszystkich szkołach.

Zaznaczył, że rząd PO-PSL "doprowadził do tego, że w wielu szkołach nie opłacało się prowadzenie tego typu działań". "To doprowadziło do tego, że w wielu szkołach zagościł catering, a lekarze wyraźnie mówią, że zdecydowanie lepszy jest obiad przygotowany na miejscu, a nie odgrzewany i wożony wiele kilometrów dalej" - mówił minister.

Dodał jednocześnie, że nie wszystkie samorządy stać na przywrócenie stołówek, dlatego resort przeznaczył na ten cel 140 mln zł. "W tym roku z pieniędzy skorzysta łącznie ponad 480 samorządów i 720 szkół" - powiedział.

Zapewnił, że podobne kwoty będą przeznaczane także w kolejnych latach. "Chcemy, żeby docelowo we wszystkich szkołach, zwłaszcza podstawowych, stołówki i jadalnie funkcjonowały, bo to będzie zdecydowanie najlepsze dla dzieci" - podkreślił Piontkowski.

autorki: Karolina Kropiwiec, Iwona Żurek

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
karbinadel
Nawet najgłupszy rząd zrobi czasem coś mądrego. Byle nie skończyło się na zapowiedziach
morawieckipinokio
tutaj widać jakie osły rządzą. kuchnie będą dużo droższe a po drugie gdzie znajdą kucharzy do tej roboty. za pensje nauczyciela to żaden kucharz ani kucharka nie pójdzie do pracy. pensyjka dyrektora szkóły może nie starczyć. kolesie bujają w obłokach własnej głupoty
wektorwg
Tutaj się zgodzę. Catering to usługa zewnętrzna której jakość zależy od ceny, cena musi być jak najniższa
kam_ann
Nie koniecznie. Usługa cateringowa to rodzaj usługi społecznej (art. 138o ustawy PZP) więc do tego typu usług można stosować podmiotowe kryteria wyboru oferty. Nie trzeba robić nawet przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą Pzp. Zamawiający sam określa procedurę. Robiąc zapytania dla swoich klientów często jako Nie koniecznie. Usługa cateringowa to rodzaj usługi społecznej (art. 138o ustawy PZP) więc do tego typu usług można stosować podmiotowe kryteria wyboru oferty. Nie trzeba robić nawet przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą Pzp. Zamawiający sam określa procedurę. Robiąc zapytania dla swoich klientów często jako kryterium wyboru oferty stosowałem doświadczenie lokalizację oraz stosowanie tzw zdrowej żywności.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki