3,1000 zł
-2,52% -0,0800 zł
Medcamp SA (MDP)

Zawarcie przez Emitenta porozumienia inwestycyjnego z NewLab Systems sp. z o.o.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 12 / 2020
Data sporządzenia: 2020-03-26
Skrócona nazwa emitenta
MEDCAMP S.A.
Temat
Zawarcie przez Emitenta porozumienia inwestycyjnego z NewLab Systems sp. z o.o.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Emitent informuje, że w dniu 26 marca 2020 roku podpisał porozumienie inwestycyjne z większościowym udziałowcem spółki NewLab Systems sp. z o.o. z siedzibą w Złotnikach. Na podstawie porozumienia Medcamp S.A. uzyskał na okres jednego miesiąca prawo wyłączności dotyczące prowadzenia negocjacji w zakresie nabycia przez Emitenta większościowego pakietu własnościowego w NewLab Systems sp. z o.o. Strony porozumienia zamierzają do dnia 26 kwietnia 2020 roku ustalić warunki transakcji, w tym ilość sprzedawanych udziałów oraz cenę sprzedaży.

NewLab Systems sp. z o.o. działa w branży biotechnologicznej od 2011 roku. Głównym przedmiotem działalności spółki jest dystrybucja do placówek medycznych oraz laboratoriów odczynników oraz urządzeń służących do diagnostyki medycznej. Strategicznym partnerem biznesowym spółki jest koreańska firma Seegene Inc., która jest światowej klasy producentem odczynników, materiałów oraz urządzeń wykorzystywanych w diagnostyce molekularnej. NewLab Systems sp. z o.o. jest obecnie wyłącznym dystrybutorem Seegene Inc. w Polsce. Emitent podkreśla, że spółka w ostatnim okresie odnotowuje znaczny wzrost przychodów, co wynika z dystrybucji urządzeń, materiałów i testów do diagnostyki koronawirusa SARS – Cov 2 (Covid – 19). Spółka współpracuje z wojewódzkimi stacjami sanitarno – epidemiologicznymi, szpitalami oraz prywatnymi laboratoriami w Polsce w ramach wyposażania tych placówek oraz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych opracowanych przez Seegene w diagnostyce koronawirusa SARS – Cov 2 (Covid-19). Dzięki przyjętym rozwiązaniom laboratoria te mogą świadczyć badania diagnostyczne na najwyższym światowym poziomie.

Podpisanie porozumienia inwestycyjnego stanowi kontynuację przyjętej przez Emitenta strategii polegającej na realizowaniu nowatorskich projektów medycznych oraz biotechnologicznych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-03-26 Cezary Ziarkowski Prezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium

Brak wydarzeń
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.