REKLAMA

MEDAPP S.A.: Zawarcie przez MedApp S.A. Umowy konsorcjum z Uniwersytetem w Janinie, Politechniką Mediolańską, BioIRC- Bioengineering Research and Development Center, Uniwersytetem w Patras, Uniwersytetem w Montpellier oraz Uniwersytetem Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach dot. projektu DECODE w ramach unijnego programu Maria Skłodowska-Curie - Horyzont 2020

2021-02-26 11:43
publikacja
2021-02-26 11:43
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 8 / 2021
Data sporządzenia: 2021-02-26
Skrócona nazwa emitenta
MEDAPP S.A.
Temat
Zawarcie przez MedApp S.A. Umowy konsorcjum z Uniwersytetem w Janinie, Politechniką Mediolańską, BioIRC- Bioengineering Research and Development Center, Uniwersytetem w Patras, Uniwersytetem w Montpellier oraz Uniwersytetem Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach dot. projektu DECODE w ramach unijnego programu Maria Skłodowska-Curie - Horyzont 2020
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki MedApp S.A. („Spółka", „Emitent") niniejszym informuje, że w dniu 25 lutego 2021 r. otrzymał potwierdzenie o zawarciu Umowy konsorcjum z Uniwersytetem w Janinie (Grecja), Politechniką Mediolańską (Włochy), BioIRC- Bioengineering Research and Development Center (Serbia), Uniwersytetem w Patras (Grecja), Uniwersytetem w Montpellier (Francja) oraz Uniwersytetem Narodowym im. Kapodistriasa w Atenach (Grecja) w ramach unijnego programu Maria Skłodowska-Curie - Horyzont 2020 na rzecz badań i innowacji oraz wspierania rozwoju kariery zawodowej i szkoleń pracowników naukowych, tytuł projektu: „Drug-coated balloon simulation and optimization system for the improved treatment of peripheral artery disease"/„System symulacji i optymalizacji balonu powlekanego lekiem wspomagający leczenie chorób obwodowych" (Projekt DECODE, więcej o projekcie: www.decodeitn.eu). Partnerami projektu są między innymi Akademia Górniczo-Hutniczaoraz Boston Scientific Limited (Irlandia).
Zawarcie Umowy konsorcjum jest wynikiem złożonego przez Spółkę w styczniu 2020 r. wniosku o udział w projekcie oraz przystąpienia do Umowy o dotację. Czas trwania projektu wynosi 4 lata.
Spółka w ramach projektu będzie prowadziła badania w zakresie pomiarów struktur anatomicznych w obrazach medycznych w przestrzeni holograficznej oraz automatycznej segmentacji tętnic w danych z tomografii komputerowej z wykorzystaniem aplikacji CarnaLife Holo.
W ramach konsorcjum Spółka pełni funkcję Beneficjenta, co oznacza, że Spółka w ramach udziału w Projekcie otrzyma w czasie jego trwania dofinansowanie w wysokości 369.957,20 Euro, przy czym środki te Spółka jest zobowiązana przeznaczyć na prowadzenie badań, szkolenia, networking, działania związane z zarządzaniem projektem oraz inne koszty pośrednie oraz koszty związane z zatrudnieniem i utrzymaniem dwóch doktorantów, którzy będą prowadzić badania we współpracy ze Spółką.
W opinii Emitenta udział w Projekcie DECODE przyczyni się do rozwoju oprogramowania CarnaLife Holo oraz rozpoznawalności Spółki na rynkach zagranicznych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2021-02-26 Krzysztof Mędrala Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki