ME nie zaobserwowało ograniczenia inwestycji w spółkach w związku z podatkiem od kopalin

Ministerstwo Energii nie zaobserwowało spowolnienia bądź ograniczenia inwestycji w spółkach z sektora energetycznego w związku z wprowadzeniem podatku od kopalin - podał resort w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Ministerstwo Energii nie odnotowało sytuacji zatrzymania bądź spowolnienia inwestycji w sektorze poszukiwawczo-wydobywczym surowców energetycznych spowodowanych wprowadzeniem przedmiotowego podatku" - napisano.

"Ponadto, nie zaobserwowano ograniczenia planów inwestycyjnych spółek z sektora energetycznego, wynikających z obowiązującego w ww. ustawie obciążenia podatkowego" - dodano. (PAP Biznes)

map/ osz/ skr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 jes

Tak jak GUS nie zauważyło inflacji. Schemat znany.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.