ME: Za wcześnie, by stwierdzić, czy w 2020 roku będą podwyżki cen prądu

Aktualnie przedwczesnym byłoby formułowanie ocen w zakresie, czy w 2020 r. ceny prądu dla gospodarstw domowych będą uwolnione - napisał w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister energii Tadeusz Skobel

(YAY Foto)
"Proces prowadzący do ewentualnego uwolnienia cen energii dla gospodarstw domowych będzie wymagał pogłębionych analiz zmieniającego się rynku energii. Aktualnie przedwczesnym byłoby formułowanie ocen w tym zakresie" - napisano.

"Obecnie trwa analizowanie potencjalnych rozwiązań możliwych do zastosowania na rynku energii elektrycznej w 2020 roku, w kontekście m.in. sytuacji odbiorców końcowych. Konkluzje z przeprowadzanych analiz będą możliwe do sformułowania po spełnieniu dwóch warunków. Pierwszy to zakończenie kontraktacji na rynku energii głównej części wolumenu na przyszły rok. Największa kontraktacja energii elektrycznej na giełdzie na rok 2020 nastąpi w czwartym kwartale br. Pod koniec tego okresu będzie można wiarygodnie prognozować ewentualne wzrosty cen energii elektrycznej dla odbiorców końcowych. Drugim jest rozpoczęcie przez Prezesa URE procesu zatwierdzania taryf dla gospodarstw domowych na przyszły rok" - dodano.

Na początku października minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował, że jego resort uzgodnił z Ministerstwem Finansów, iż na 2020 rok pozostanie obniżona akcyza na ceny energii i opłata przejściowa.

Ustawa z grudnia 2018 roku ustaliła na rok 2019 ceny dla odbiorców końcowych energii elektrycznej na poziomie ich cenników bądź taryf z 30 czerwca 2018 roku.

tus/ ana/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 silvio_gesell

Bo paradoksalnie ceny za pozwolenia na emisję co2 od sierpnia zaczęły spadać. I w gruncie rzeczy mogą równie dobrze spaść o 80%, jak wzrosnąć o 500%, bo od 2006r ruchy cen są czysto spekulacyjne. Ten rynek jest w ogóle źle skonstruowany - nie wystarczy zrobić kontrakty i opcje, jeśli instrument bazowy nie podlega działaniu popytu i podaży, tylko jest w 100% upolityczniony.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 18 _jasko

"Aktualnie przedwczesnym byłoby formułowanie ocen w zakresie, czy w 2020 r. ceny prądu dla gospodarstw domowych będą uwolnione" - wiceminister energii Tadeusz Skobel

Najwyraźniej Wielki Strateg z Żoliborza nie podjął jeszcze decyzji....

! Odpowiedz
2 16 ajwaj

A PISy to cós wiedza za co kase biora ?
Pomoge, ceny (wszystkie) wzrosna, po dotowanie odsuwania podwyzek + zalegle podwyzki, to zadne kredyty-podatki nie wytrzymaja.

Ukraincy (nie moja bajka) wiedza nieco wiecej. Dzisiaj w Brukseli prosili Rosjan (okupanta, agresora itd.:)) o 10 letni kontrakt (tranzyt i dostawy bezposrednie). Niedzwiedz rosyjski (reprez. Alex Nowak) powiedzial, ze pomysli i polecial se pownie do Moskwy

Z tej bajki moral taki, ze PISy zostana z najdrozszym z mozliwych kal-bojskim gazem sami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ajwaj

A co na to UE? Król Europy, Galaktyki i okolic.

""Marosh Shefchovich, zastępca szefa Komisji Europejskiej ds. Unii energetycznej, powiedział, że był rozczarowany wynikami spotkania w sprawie gazu w formacie RF-UE-Ukraina.
Szewczowicz zauważył, że rosyjska delegacja nie jest gotowa na ustępstwa w trakcie konsultacji gazowych.
„Jestem rozczarowany dzisiejszym wynikiem i mówię to otwarcie. Przygotowałem spotkanie, aby w przypadku woli politycznej nastąpił pozytywny postęp - powiedział.
Z kolei Minister Energetyki i Środowiska Ukrainy Aleksiej Orzhel powiedział, że Kijów ma nadzieję podpisać nową umowę z Rosją przed końcem tego roku.""

Jak tu bylo - przeciez UKRy dostaly wiecej, tj. juz 3 taczki i 4 wiadra/rok

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne