REKLAMA

MBF GROUP S.A.: Aktualizacja podstawowej działalności i strategii rozwoju MBF Group S.A.

2020-10-02 00:13
publikacja
2020-10-02 00:13
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 41 / 2020
Data sporządzenia: 2020-10-02
Skrócona nazwa emitenta
MBF GROUP S.A.
Temat
Aktualizacja podstawowej działalności i strategii rozwoju MBF Group S.A.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki MBF Group S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: „Emitent”, „Spółka”) w nawiązaniu do raportu bieżącego ESPI 36/2020 z dnia 3. lipca 2020 roku informuje, że w dniu 29. września 2020 roku podjął decyzję o aktualizacji podstawowej działalności w strategii rozwoju Emitenta.

Aktualizacja strategii Spółki spowodowana jest m.in. zmianą otoczenia rynkowego, skuteczną aktywnością Emitenta w zakresie obrotu i pośrednictwa w roli brokera oraz pośrednika, znaczącymi sukcesami w budowie sieci kontrahentów w Polsce oraz za granicą i zakłada skupienie się na działalności gospodarczej i zarobkowej, której podstawowym przedmiotem będzie:
1. Doradztwo w zakresie organizacji i pomocy w zdobyciu kapitału na rozwój projektów biznesowych będących w początkowej fazie rozwoju, w tym prace związane z finansowaniem akcyjnym, dłużnym i społecznościowym.
2. Consulting, logistyka, pośrednictwo oraz bezpośredni obrót hurtowy w szczególności, lecz niewyłącznie, w zakresie produktów medycznych, leczniczych, spożywczych i chemicznych.
3. Badania i rozwój w zakresie handlu algorytmicznego („algotrading”) i HFT („High Frequency Trading”).

Celem Emitenta na lata 2020-2024 będzie dalszy wzrost przychodów oraz rezygnacja z nierentownych projektów. W realizacji celów Spółka zamierza kontynuować współpracę z obecnymi kontrahentami oraz spółkami należącymi do Grupy Kapitałowej MBF, np. poprzez świadczenie fachowego doradztwa, mentoringu, konsultacji oraz pozostałych usług mających na celu dynamiczny rozwój.

Ponadto Emitent nadal będzie uczestniczył w projektach wspierających i doradczych dotyczących pozyskiwania kapitału na rozwój oraz kompleksowej obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych.
Zarząd Spółki zawiadamia, że z uwagi na podjęte decyzje - do końca października 2020 roku Emitent zakończy porządkowanie organizacji i struktury firmy zgodnie z nakreślonymi przez Zarząd wymogami. Jednocześnie Zarząd nie widzi zagrożeń przy realizacji bieżących projektów i kontraktów. O wszelkich istotnych decyzjach i zmianach Emitent będzie informował raportami bieżącymi lub na stronie internetowej.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-10-02 Janusz Czarnecki Prezes Zarządu
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki