MASTERS na minusieMASTERS na minusie

ODZIEŻ W DOŁKU

Masters, spółka produkująca odzież po trzech kwartałach notuje stratę 0,6 mln zł. Janusz Jeśman, prezes Mastersu przewiduje, że na koniec 2000 roku strata ukształtuje się na poziomie 0,4-0,8 mln zł. Na koniec roku nie powinno być większej różnicy niż 25 proc. wyniku za trzy kwartały - powiedział Reuterowi prezes Jeśman.

Jego zdaniem, taki wynik związany jest z koniecznością utworzenia rezerw na pokrycie strat z ubiegłego roku. Prezes powiedział też, że w tym roku zwiększy się udział sprzedaży krajowej do 40 proc. Jest to wynik o 5 proc. lepszy w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Prezes Jeśman zapowiada, że w ciągu dwóch lat spółka poczyni duże inwestycje w marketing i promocję. Ich wielkość oraz formy finansowania zostaną sprecyzowane pod koniec roku. Masters szyje na eksport spodnie dla Pierre Cardina, Pionieera i Diesla, a także dla niemieckich i angielskich sieci domów towarowych.

Głównym udziałowcem Masters jest Fundusz Kapitałowy Pekao, który posiada 24 proc. akcji, 6,8 proc. walorów jest w rękach Edwarda Szałajewskiego. Natomiast 9 proc. akcji ma Masters, który zakupił je w celu umorzenia.

AWA

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil