MAK zaprezentował dokumenty z prezydenckiego samolotu

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy badający przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem zaprezentował w Moskwie dziewięć skrzynek dokumentów z samolotu TU-154M. Komitet jeszcze dziś przekaże je przedstawicielowi Polski.

Oleg Jermołow, wiceszef Międzypaństwowego Komitetetu Lotniczego poinformował, że w skrzynkach są wyłącznie dokumenty z pokładu samolotu, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem. Są tam na przykład instrukcje, informacje nawigacyjne i tabele - w sumie 10 tysięcy stron.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy zaprezentował również zbiór aeronawigacyjnych informacji Rosji. Zbiór ten znajduje się w trzech opasłych segregatorach i został też przegrany na płytę CD, która zostanie przekazana Polsce. Zbiór informacji aeronawigacyjnych to swoista dokumentacja lotnisk w Rosji dopuszczonych do ruchu międzynarodowego.

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy również przekaże Polsce analizy paliwa i oleju z samolotu TU-154M, wykonane po katastrofie maszyny.

Zaprezentowane dokumenty zostaną jeszcze dziś przekazane Edmundowi Klichowi - polskiemu ekspertowi akredytowanemu przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil