Łukaszenka: to ja jestem rzecznikiem praw przedsiębiorców

Alaksandr Łukaszenka spotkał się w piątek z przedstawicielami kręgów biznesowych, z którymi rozmawiał o podpisanym niedawno dekrecie wprowadzającym ułatwienia dla przedsiębiorców. Rzecznik praw przedsiębiorców to prezydent - oświadczył Łukaszenka.

Na spotkaniu Łukaszenka stwierdził między innymi, że mały i średni biznes to bardzo ważny element rozwoju gospodarki, a po wprowadzeniu zmian do przepisów nie ma już żadnych przeszkód dla przedsiębiorczości. Wypowiedź prezydenta przytoczyło jego biuro prasowe.

Kluczowy jest dekret, w którym jest mowa o tym, by dać ludziom możliwość rozwijać biznes, a nie myśleć o biurokracji i formalnościach - oświadczył Łukaszenka.

Dekret O rozwoju przedsiębiorczości, podpisany przez Łukaszenkę 23 listopada ma poprawić klimat biznesowy na Białorusi - zakłada zmniejszenie ingerencji państwa w działalność przedsiębiorstw i zniesienie barier administracyjnych, mniej kontroli i uproszczenia w rejestracji działalności.

Łukaszenka poinformował zebranych również o tym, że podpisał dekret O rozwoju gospodarki cyfrowej, którego celem jest stworzenie warunków, by na Białoruś wkraczały światowe firmy IT.

Drugi cel to inwestycje w przyszłość to kadry i edukacja. Trzeci cel to wprowadzenie najnowszych instrumentów i technologii finansowych - oznajmił prezydent, cytowany przez służbę prasową.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ ami/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne