Łukaszenka: to ja jestem rzecznikiem praw przedsiębiorców

Alaksandr Łukaszenka spotkał się w piątek z przedstawicielami kręgów biznesowych, z którymi rozmawiał o podpisanym niedawno dekrecie wprowadzającym ułatwienia dla przedsiębiorców. Rzecznik praw przedsiębiorców to prezydent - oświadczył Łukaszenka.

Na spotkaniu Łukaszenka stwierdził między innymi, że mały i średni biznes to bardzo ważny element rozwoju gospodarki, a po wprowadzeniu zmian do przepisów nie ma już żadnych przeszkód dla przedsiębiorczości. Wypowiedź prezydenta przytoczyło jego biuro prasowe.

Kluczowy jest dekret, w którym jest mowa o tym, by dać ludziom możliwość rozwijać biznes, a nie myśleć o biurokracji i formalnościach - oświadczył Łukaszenka.

Dekret O rozwoju przedsiębiorczości, podpisany przez Łukaszenkę 23 listopada ma poprawić klimat biznesowy na Białorusi - zakłada zmniejszenie ingerencji państwa w działalność przedsiębiorstw i zniesienie barier administracyjnych, mniej kontroli i uproszczenia w rejestracji działalności.

Łukaszenka poinformował zebranych również o tym, że podpisał dekret O rozwoju gospodarki cyfrowej, którego celem jest stworzenie warunków, by na Białoruś wkraczały światowe firmy IT.

Drugi cel to inwestycje w przyszłość to kadry i edukacja. Trzeci cel to wprowadzenie najnowszych instrumentów i technologii finansowych - oznajmił prezydent, cytowany przez służbę prasową.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ ami/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.