Łukaszenka: to ja jestem rzecznikiem praw przedsiębiorców

2017-12-22 13:40
publikacja
2017-12-22 13:40
fot. Mikhail Metzel / FORUM

Alaksandr Łukaszenka spotkał się w piątek z przedstawicielami kręgów biznesowych, z którymi rozmawiał o podpisanym niedawno dekrecie wprowadzającym ułatwienia dla przedsiębiorców. Rzecznik praw przedsiębiorców to prezydent - oświadczył Łukaszenka.

Na spotkaniu Łukaszenka stwierdził między innymi, że mały i średni biznes to bardzo ważny element rozwoju gospodarki, a po wprowadzeniu zmian do przepisów nie ma już żadnych przeszkód dla przedsiębiorczości. Wypowiedź prezydenta przytoczyło jego biuro prasowe.

Kluczowy jest dekret, w którym jest mowa o tym, by dać ludziom możliwość rozwijać biznes, a nie myśleć o biurokracji i formalnościach - oświadczył Łukaszenka.

Dekret O rozwoju przedsiębiorczości, podpisany przez Łukaszenkę 23 listopada ma poprawić klimat biznesowy na Białorusi - zakłada zmniejszenie ingerencji państwa w działalność przedsiębiorstw i zniesienie barier administracyjnych, mniej kontroli i uproszczenia w rejestracji działalności.

Łukaszenka poinformował zebranych również o tym, że podpisał dekret O rozwoju gospodarki cyfrowej, którego celem jest stworzenie warunków, by na Białoruś wkraczały światowe firmy IT.

Drugi cel to inwestycje w przyszłość to kadry i edukacja. Trzeci cel to wprowadzenie najnowszych instrumentów i technologii finansowych - oznajmił prezydent, cytowany przez służbę prasową.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ ami/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki