Łukaszenka nakazał wzmocnić ochronę granic

2019-02-04 14:19
publikacja
2019-02-04 14:19
fot. Alexei Druzhinin / FORUM

Zwiększenie liczby żołnierzy wojsk granicznych nakazał w poniedziałek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w odpowiedzi na nasilenie się negatywnych czynników oraz przygotowania do Igrzysk Europejskich, których gospodarzem będzie w czerwcu Białoruś.

Biorąc pod uwagę nasilanie się negatywnych czynników, związanych z nielegalną migracją, handlem narkotykami, kontrabandą (zwłaszcza broni) Państwowy Komitet Graniczny otrzymał zadanie, by zwiększyć liczebność do niezbędnego poziomu - powiedział Łukaszenka podczas poniedziałkowej narady. Relację ze spotkania udostępniła służba prasowa prezydenta.

To krok bez precedensu, ale bezpieczeństwo narodowe jest sprawą najważniejszą - oznajmił Łukaszenka.

Prezydent polecił zwiększyć liczebność służb granicznych i utworzyć nowe oddziały, zwłaszcza grup manewrowych, które w krótkim czasie mogą wyjść w kierunku prawdopodobnego ruchu przeciwnika, jeśli dochodzi do zaostrzenia sytuacji. Wyzwań jest więcej niż nawet w ubiegłym roku - dodał.

Łukaszenka podkreślił, że polityka graniczna Białorusi nie jest zorientowana na konfrontację z sąsiadami, lecz na umocnienie pasa dobrosąsiedztwa.

Z tego założenia zawsze musimy wychodzić. Nie zamykać granicy na głucho na klucz i nie tworzyć problemów dla swoich obywateli i tych, którzy nas odwiedzają, a tworzyć sprzyjającą strefę i jednocześnie odsiewać tych, którzy mają złe zamiary. Jest to szczególnie ważne przed II Igrzyskami Europejskimi - powiedział białoruski lider.

Z Mińska Justyna Prus

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki