REKLAMA

Łukaszenka: Znajdziemy każdego protestującego

2020-10-20 15:30
publikacja
2020-10-20 15:30
fot. Valery Sharifulin / TASS

Alaksandr Łukaszenka zagroził we wtorek, że znajdzie każdego uczestnika protestów. Jak dodał, każdy z nich "odpowie za swoje działania". Jego wypowiedź cytuje państwowa agencja BiełTA.

Na Białorusi trwają protesty od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia, w których według oficjalnych wyników Łukaszenka zdobył ponad 80 proc. głosów. Uczestnicy protestów nie uznają tych rezultatów i domagają się powtórnych wyborów.

"Źle, że włóczą się po Mińsku, źle, że zachowują się bezczelnie. Ale zmieniliśmy taktykę" - oznajmił Łukaszenka.

"Spokojnie każdego znajdziemy. Współczesne środki pozwalają na to i, nawiasem mówiąc, robimy to. I każdy odpowie za swoje działania" - podkreślił. Zaznaczył przy tym, że to nie groźba.

Powiedział też tego dnia, że nie trzyma się na siłę władzy. "Nie chodzi o mnie. Chodzi o was - co z wami będzie beze mnie?" - zapytał.

"Będziecie żyć w tym kraju. Co będzie? Co, myślicie, że się nad wami zlitują, ci co wczoraj, widzieliście ich? Zlitują się? A rozedrą na strzępy" - stwierdził Łukaszenka. (PAP)

ndz/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (35)

dodaj komentarz
jes
Łukaszenkę też kiedyś znajdą. Powinien być osądzony, z całą rodziną.
plutarch
Moderacja, jesteście tam??
pancerowany
"Nie chodzi o mnie. Chodzi o was - co z wami będzie beze mnie?"
Ten gość jest jak chomik który w sytuacji zagrożenia, zjada własne młode aby nic złego im się nie stało :)
itso_cyca_cytater
łukaszenka ten gość cofa ten kraj w rozwoju ma krew na rękach czas najwyższy na zmianę

''Cechą dyktatur nie jest prowadzenie dialogu ani obrona ludu. Dyktatury są hermetyczne, nieprzejrzyste; trzymają każdego żyjącego w nich członka społeczeństwa w żelaznym uścisku nakazów i zakazów, do których
łukaszenka ten gość cofa ten kraj w rozwoju ma krew na rękach czas najwyższy na zmianę

''Cechą dyktatur nie jest prowadzenie dialogu ani obrona ludu. Dyktatury są hermetyczne, nieprzejrzyste; trzymają każdego żyjącego w nich członka społeczeństwa w żelaznym uścisku nakazów i zakazów, do których można się tylko przystosować albo umrzeć. Porozwieszane wszędzie portrety Franco najpełniej o tym wszystkim przypominały. Niezmiennie. Na ulicach atakowały podstępnie, wyłaniały się jak zjawy na fasadach domów i skrzyżowaniach. Były jak gilotyna. Widok jednego wystarczał, aby odebrać chęć do życia.''

autor: Jordi Sierra i Fabra
źródło: https://pl.wikiquote.org/wiki/Dyktatura
muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=8m8xNz0Ihyk
ajwaj
Krew na rekach
to ma np. Micron
itso_cyca_cytater odpowiada ajwaj
tez go nie lubię, łukaszenka tez ma krew na rękach ciekawe jak sobie to tłumaczy pewnie jako wypadki i zwala winę na opozycję
ajwaj
Krótko i na temat :)
______________
""Utrzymanki Polski zostały zgłoszone do Pokojowej Nagrody Nobla :)

Swiatłana Cichanouska, Maryja Kalesnikawa, Weranika Capkała wspierają podobne działania i probują radykalizować protesty.
Trzy głupie kobiety otwarcie wzywają do morderstw, ataków na policjantów,
Krótko i na temat :)
______________
""Utrzymanki Polski zostały zgłoszone do Pokojowej Nagrody Nobla :)

Swiatłana Cichanouska, Maryja Kalesnikawa, Weranika Capkała wspierają podobne działania i probują radykalizować protesty.
Trzy głupie kobiety otwarcie wzywają do morderstw, ataków na policjantów, żołnierzy wojsk wewnętrznych i ich rodziny, instytucje państwowe.""

https://dziennik-polityczny.com/2020/10/19/utrzymanki-polski-zostaly-zgloszone-do-pokojowej-nagrody-nobla/

plutarch
Żeby daleko nie szukać - co linkuje ajwaj: "Rz": Uwaga na Niezależny Dziennik Polityczny. Rosja atakuje trollami" (Rzeczpospolita), "Rosyjskie środki aktywne w państwach Grupy Wyszehradzkiej" (Akademia Wojsk Lądowych), "Twitterowe boty do politycznej roboty" (Polityka). W każdym z tekstów Żeby daleko nie szukać - co linkuje ajwaj: "Rz": Uwaga na Niezależny Dziennik Polityczny. Rosja atakuje trollami" (Rzeczpospolita), "Rosyjskie środki aktywne w państwach Grupy Wyszehradzkiej" (Akademia Wojsk Lądowych), "Twitterowe boty do politycznej roboty" (Polityka). W każdym z tekstów linkowany przez ajwaja portal jest wskazywany, jako tubę realizującą kremlowską misję propagandową i dezinformacyjną.
ajwaj odpowiada (usunięty)
usun sie
na Madagaskar :)

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki