REKLAMA

Łukaszenka: Przeciw Białorusi rozpętano wojnę terrorystyczną

2020-10-27 12:49, akt.2020-10-27 14:36
publikacja
2020-10-27 12:49
aktualizacja
2020-10-27 14:36
fot. Asatur Yesayants / Shutterstock

Alaksandr Łukaszenka oświadczył we wtorek, że przeciw Białorusi rozpętano wojnę terrorystyczną i należy temu położyć kres. Według niego uczestnicy protestów pod wieloma względami przekroczyli „czerwoną linię”.

Łukaszenka oznajmił, że organizatorzy protestów pokonali już „7-8 etapów” zgodnie z modelem kolorowych rewolucji.

„Zostało już bardzo niewiele. Następny etap to radykalizacja. Ona już trwa. Rozpętano przeciw nam nie tylko informacyjną, ale i pod niektórymi względami terrorystyczną wojnę. Musimy temu położyć kres” – oświadczył na naradzie poświęconej przygotowaniu Ogólnobiałoruskiego Zjazdu Ludowego.

Jego zdaniem przykładem tego może być automatyczne zamykanie torów kolejowych, które grozi poważnymi awariami na kolei. O tym, że w poniedziałek doszło do przypadków niezgodnego z prawdą sygnalizowania na kolei statusu zajęcia torów, informowało wcześniej białoruskie MSW.

„To działania zorganizowanych grup przestępczych o cechach terroryzmu” – powiedział Łukaszenka.

Jako inny przykład podał przecięcie przewodów do sygnalizacji świetlnej w kilku miejscach Mińska. „Rozbijają, niszczą to, co całe państwo tworzyło w Mińsku przez wiele dekad czy lat” – oznajmił.

Ocenił, że władza jest „coś warta”, jeżeli potrafi bronić siebie i swój naród, i dlatego „kiedy zostaje przekroczona czerwona linia, władza powinna reagować”.

Wspomniał o „apelach z Polski i Litwy o ultimata i strajki” i oznajmił, że jeśli ktoś nie chce pracować, to nie musi, ale takie przypadki są jednostkowe, a pozostałych pracowników trzeba uwolnić od tej „opłaconej” grupy.

„Wiemy przecież, że chodzi o 10-12 osób” w fabryce, które są opłacone, „im do tej pory płaci się z Polski i Litwy” – powiedział, dodając, że pieniądze są przekazywane „otwartymi i zamkniętymi kanałami”.

Łukaszenka oświadczył też, że studentów uczestniczących w akcjach protestacyjnych należy skreślać z listy na uczelniach.

„Skoro studenci przyszli się uczyć, niech się uczą.(…) Ale ten, kto wyszedł (na ulicę), łamiąc prawo, traci prawo do bycia studentem. Proszę ich odesłać: jedni do wojska, inni na ulicę. Niech chodzą po ulicy. Ale powinni zostać skreśleni z listy studentów na uczelni” – oznajmił.

Wezwał przy tym rodziców, żeby wpłynęli na swoje dzieci, by przestały wychodzić na nielegalne akcje protestacyjne, bo inaczej „będzie potem bolało”. „Z pozostałymi uporamy się z całą surowością prawa” – oświadczył. (PAP)

mw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
darius19
najbardziej wiarygodni -> Lukaszenka + trolle Putina
macierz
To się nazywa, ukraiński styl życia, który teraz chcą zaszczepić na Białorusi, czyli bida i nędza, upadek gospodarki i pasożytniczy tryb życia.
plutarch
Komentarz żywcem wycięty z agendy rosyjskiej wojny propagandowej.
jes
A por artykułem pełna lista ruskich trolli. Jak lista obecności lub lista płac.
itso_konstytucja_nie_urzadza
Białoruśini bardzo bardzo mi imponują mój ulubiony sąsiad :)
darius19
jest i "ajwaj" - ruski troll. Opluwanie, Zamet, Dezinformacja.Gdzie interes Putina, tam ajwaj
macierz
Jak widzę na forum, znów najwięcej mają do powiedzenia Ukraińcy, dodajmy kraj 2 razy biedniejszy od Bialorusi, jak widać żaden strajk generalny nie miał miejsca, nieliczna grupa prowokatorów została wyłapana i czeka na wyrok za swoje czyny, krótko mówiąc, moc tej całej opozycji właśnie przechodzi do przeszłości,Jak widzę na forum, znów najwięcej mają do powiedzenia Ukraińcy, dodajmy kraj 2 razy biedniejszy od Bialorusi, jak widać żaden strajk generalny nie miał miejsca, nieliczna grupa prowokatorów została wyłapana i czeka na wyrok za swoje czyny, krótko mówiąc, moc tej całej opozycji właśnie przechodzi do przeszłości, i raczej na cuda bym nie liczył.
masekrut555
http://prntscr.com/v7v9nh
http://prntscr.com/v7v9xi
http://prntscr.com/v7vb2j
http://prntscr.com/v7vbcx
http://prntscr.com/v7vcha
http://prntscr.com/v7vdl1
http://prntscr.com/v7ve15

Mnie najbardziej rozbawia to, że Łukaszenka powiedział w tym roku więcej prawdy niż wszystkie marionetki rządowe w europie
http://prntscr.com/v7v9nh
http://prntscr.com/v7v9xi
http://prntscr.com/v7vb2j
http://prntscr.com/v7vbcx
http://prntscr.com/v7vcha
http://prntscr.com/v7vdl1
http://prntscr.com/v7ve15

Mnie najbardziej rozbawia to, że Łukaszenka powiedział w tym roku więcej prawdy niż wszystkie marionetki rządowe w europie razem wzięte. Lobbing WHO i Gates'a został potwierdzony a dowodów najwięcej zebrała chyba obywatelska komisja śledcza lekarzy z Niemiec. Że to Polska jest agresywna względem Białorusi i o działaniach "z Polski" też mówił prawdę.
Mówiłem już, że protesty nie są oddolne, Cichanouska probuje wywołać wojnę domową wedle agendy globalistow ktorzy chcą ten ostatni niepodległy w tym rejonie kraj przejąć. A wojsko polskie: 200k rezerwistów, ćwiczenia przy wschodniej granicy od 4 miesięcy, zakup technologii od USA w tym kaftany bezpieczeństwa, narzędzia do pacyfikacji, narzędzia agresji. W następne 1-3 lata Morawiecki zaatakuje Białoruś. Oczywiście w mediach będzie coś tego typu: "Dobroduszna Polska wspiera Cichanouską w jej jakże wspaniałej chęci wyzwolenia narodu białoruskiego spod twardej reki okropnego tyrana Łukaszenki". A co będzie realizowane? NWO + plan depopulacji: bo Polaków się trochę wyrżnie w tym konflikcie i Białorusinów: napuszczają Słowianów żeby mordowali sami siebie. Bieda. Jak ktoś ciekaw może pogrzebać głęboko w sieci znajdzie powiązania Stalina z rodem Rotschildów czy III Rzeszę otrzymującą wsparcie finansowe poprzez Portugalię i Szwajcarię. 2 WŚ to było nic innego jak kolejna krucjata na Słowian. W operacji Paper Clip Watykan przetransportowal nazistów do m.in. USA, Argentyny ale i nie tylko.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki