REKLAMA
WAŻNE

Łukaszenka: Polska odgrywała rolę w antybiałoruskim planie kolorowej rewolucji

2020-09-16 16:00
publikacja
2020-09-16 16:00
fot. Valery Sharifulin / TASS

W sterowanym przez USA planie destabilizacji Białorusi Polska odgrywała rolę „inkubatora mediów”, a następnie platformy dla alternatywnych władz na wygnaniu – oświadczył w środę białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Jako „inkubator mediów” Polska miała działać m.in. poprzez telewizję Biełsat i opozycyjny kanał Telegram Nexta (jego administrator Sciapan Puciła mieszka w Polsce).

Według Łukaszenki „satelici USA na kontynencie europejskim” – Polska, Czechy, Litwa i Ukraina - mieli przypisane konkretne funkcje w planie realizowanym według „podręcznika kolorowych rewolucji” Gene’a Sharpa. Swoje tezy Łukaszenka, którego cytuje agencja BiełTA, wygłosił w środę podczas spotkania z „aktywem politycznym” Białorusi.

Czechy, jak oznajmił, pełniły funkcję „koncentratora zasobów”, Litwa – "tarana" w relacjach Białorusi i UE, a Ukraina – forpoczty prowokacji politycznych.

Według Łukaszenki „kontrolowane przez Warszawę kanały aktywnie propagują tzw. plan B, który przewiduje formowanie równoległych (rzekomo społecznych) ministerstw, sabotaż gospodarki i strefy socjalnej”.(PAP)

just/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (33)

dodaj komentarz
pazdzioch_indastries
Łukaszenka co by nie mówić to facet mądrze mówi i ma jaja.Nie bał się mówić o cowidowej ściemie,a teraz przyznaję mu rację 100%, Polska nie ma rządu w Warszawie tylko w waszyngtonie/telawiwie.Społeczeństwo nasze uwierzy w to dopiero jak na granicy z Białorusią albo Rosją wybuchnie jakiś konflikt,co prawda przebierańcy Łukaszenka co by nie mówić to facet mądrze mówi i ma jaja.Nie bał się mówić o cowidowej ściemie,a teraz przyznaję mu rację 100%, Polska nie ma rządu w Warszawie tylko w waszyngtonie/telawiwie.Społeczeństwo nasze uwierzy w to dopiero jak na granicy z Białorusią albo Rosją wybuchnie jakiś konflikt,co prawda przebierańcy z usa już stacjonują ale nie zdziwię się jak naszych chłopaków puszczą na pierwszy ogień, tak dla zasady jak to w każdej dotychczasowej wojnie z Polakami w roli głównej, wybić nas, naszych młodych a potem wpychać na rządy swoje marionetki.
plutarch
Klasyczny post "zwykłego internauty".
drabio
Zapomniał wspomnieć że średnia płaca w pl to 5000pln a na Białorusi 1200PLN a ceny z wyjątkiem towarów akcyzowych niemalże te same.

Na tym chyba najbardziej polega ta aktywna rola Polski, Czech czy Litwy na Białorusi.

ajwaj odpowiada drabio
Za ile sprzedajesz suwerennosc Jankesom?

Paczka gumy do zucia starcza ?
marxs odpowiada drabio
co ty gościu PISdolisz ?kto zarabia te mityczne 5000zł w PISlandeshu? a jak podajesz że na Białorusi zarabiają 1200 zł to naPISz też że średnie całkowite koszty zamieszkania łącznie z prądem,gazem i ogrzewaniem tam to około 200 zł
drabio odpowiada ajwaj
Raczej godności ani wolności swojej nie sprzedaje tylko na nią pracuje. Zapamiętaj to!!!

Za 1200 PLN przy dobrych układach i masaż pałka po plecach w wykonaniu OMONU, inhalacja gazem pieprzowym - cena wolności Białorusinów.?

Ludziom z gułagu też powiedziałbyś że żyją w suwerennym gułagu ale upodleni.
Raczej godności ani wolności swojej nie sprzedaje tylko na nią pracuje. Zapamiętaj to!!!

Za 1200 PLN przy dobrych układach i masaż pałka po plecach w wykonaniu OMONU, inhalacja gazem pieprzowym - cena wolności Białorusinów.?

Ludziom z gułagu też powiedziałbyś że żyją w suwerennym gułagu ale upodleni. Kupy ci się to nie trzyma brateńku.

Dlatego ten kolhoz pada bo kazdy człowiek nawet Białorusin ma swoją godność a w OLGINO UCZA JAK TA GODNOSC DEPTAĆ.

drabio odpowiada marxs
W tych 200PLN wliczyles chyba walonki, waciak i seta z rana jako ogrzewanie?

No, tak w gułagu koszt zamieszkana i utrzymania z ogrzewaniem na pewno może nawet spasc poniżej 50PLN.
grzegorzkubik
Jeszcze kilka takich ruchów ze strony Polski i nowiczok tu zawita albo jakiś konflikt zbrojny.
jes
grzesiu ty zawsze na kolanach. Nie bój się tak.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki