REKLAMA
WAŻNE

Łukaszenka: Nie będą uznawane dyplomy zagranicznych uczelni

2020-10-29 17:35
publikacja
2020-10-29 17:35
fot. Drop of Light / Shutterstock

Podjęcie w najbliższym czasie decyzji o nieuznawaniu w Białorusi dyplomów otrzymanych na zagranicznych uczelniach zapowiedział w czwartek Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że wydał już rządowi takie polecenie.

„Jeśli chcą się tam uczyć, wypiorą im tam mózgi, jak to robią Polacy naszym dzieciakom, które tam się uczą. I podrzucą ich nam jako piątą kolumnę. Tego nie będzie” – oznajmił Łukaszenka.

Polecił przy tym zapewnić bezpieczeństwo „normalnym” studentom. Według niego jest wśród nich „około 10-15 osób” nastawionych opozycyjnie do władz białoruskich, a pozostali to „normalni ludzie”.

„Poszedł jeden, a za nim inni, bo myślą: jak tu zostać, skoro wyzwą od łamistrajków, odszczepieńców, sprzedawczyków. I idą całym tłumem” – powiedział.

Oświadczył też, że należy obronić kolektywy robotnicze przed protestującymi. Oznajmił, że np. w zakładzie Grodno Azot protestowało około stu ludzi, ale „zaczęto sprawdzać i okazało się, że mnóstwo było z zewnątrz”.

„Dlatego trzeba bronić robotników, którzy chcą pracować. I nie tylko robotników: nauczycieli, lekarzy itd.” – powiedział, mianując trzech nowych pomocników prezydenta Białorusi ds. obwodu grodzieńskiego, brzeskiego i Mińska.

Odnosząc się do tego, co należy zrobić z tymi, którzy nie chcą pracować, oznajmił: „Na ulicę! Najlepiej z nimi się rozprawiać na ulicy”. (PAP)

mw/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_konstytucja_nie_urzadza
łukaszenka tez jest nieuznawany :)

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki