REKLAMA

Łukaszenka: Męczę Putina o pociski balistyczne - Iskandery

2021-11-13 20:37
publikacja
2021-11-13 20:37
Łukaszenka: Męczę Putina o pociski balistyczne - Iskandery
Łukaszenka: Męczę Putina o pociski balistyczne - Iskandery
fot. REUTERS/Dmitri Lovetsky/Pool / / FORUM

Potrzebuję kilka dywizjonów (Iskanderów) na kierunku zachodnim, południowym, niech sobie stoją. To 500 km (zasięgu – PAP), a nasz Polonez ma 300 – powiedział Alaksandr Łukaszenka w opublikowanym w sobotę wywiadzie.


Teraz męczę waszego prezydenta, potrzebne mi są tutaj te 500-kilometrowe systemy rakietowe – powiedział Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskiego pisma „Nacjonalnaja Oborona”.

Wersję wideo tego obszernego wywiadu dla redaktora tego pisma Igora Korotczenki opublikowała w sobotę wieczorem telewizja państwowa.

W wywiadzie Łukaszenka przekonywał, że Białoruś jest zagrożona atakiem „z Zachodu” i dlatego przy pomocy Rosji musi wzmacniać swoją armię. Argumentował, że Białoruś zabezpiecza zachodnie granice wspólnego Państwa Związkowego.

Powiedział również, że w ubiegłym roku, w trakcie protestów powyborczych na Białorusi, „zmobilizował pół armii” i przerzucił ją na Zachód. Łukaszenka przekonywał wówczas, że Zachód planuje prowokacje wobec Białorusi.

W wywiadzie białoruski polityk powiedział również, że gdyby jego oponenci przejęli władzę, to na drugi dzień „w Mińsku byłyby wojska NATO”.

Łukaszenka w wywiadzie poruszał tematy reformy konstytucyjnej, która w teorii ma dokonać „rozdzielenia pełnomocnictw”, i pogłębienia integracji z Rosją. Jak zapewniał Łukaszenka, ma ona dotyczyć gospodarki i nie oznacza dążenia do „wejścia Białorusi w skład Rosji”.

W wywiadzie Łukaszenka mówił o kryzysie migracyjnym, przedstawiając dobrze już znaną wersję strony białoruskiej. Polityk oskarżał Zachód nie tylko o organizowanie przerzutu migrantów, ale także o zdestabilizowanie Bliskiego Wschodu, które zmusza jego mieszkańców do opuszczania swoich krajów.

Hafiza al-Assada (ojca Baszara), Saddama Husejna, Muammara Kaddafiego, Fidela Castro, których „znał osobiście”, nazwał „wielkimi myślicielami”.

Łukaszenka odrzucał oskarżenia o finansowanie kryzysu migracyjnego, żądając „dowodów” i przekonywał, że białoruskie linie Bielavia nie przywoziły do kraju migrantów, a przylatywali oni „swoimi Boeingami”. Powtórzył również, że strona białoruska nie powstrzymuje nielegalnej migracji, bo Zachód „wprowadził sankcje, wojnę hybrydową, a chce żeby Białoruś go broniła, w tym od migrantów”.

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. UE i państwa członkowskie podkreślają, że to efekt celowych działań reżimu Alaksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów, w odpowiedzi na sankcje.

Od 2 września, w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Ma to związek z presją migracyjną ze strony Białorusi, która według UE prowadzi wojnę hybrydową, używając do tego migrantów.

8 listopada ku granicy Białorusi z Polską w zorganizowany sposób przemieściło się ok. dwa tysiące migrantów. Następnie ludzie ci, pilnowani przez białoruskich funkcjonariuszy, rozbili obozowisko przy granicy i podejmują próby przedarcia się przez granicę. (PAP)

just/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (17)

dodaj komentarz
qonradx
Oo rany żeby sie stało! Panie Aleksandrze, jak już Pan dostanie te rakiety od Cara Włodziemierza, proszę jedną ale tylko jedną wystrzelić w kierunkue Sejmu! Dziekuję!
and00
My mamy na wyposażeniu rakiety stealth, manewrujące do 700km, wystrzeliwane z f16 tak że tego...
loool
Jak nasz mały kogucik zacznie skakać do tego białoruskiego kogucika to na pewno poleje się krew
ajwaj_
Co tam Iskandery

PISia dostaje bracka pomoc Z Ukrainy,
bagnety, topory, widly all High-Tec
lorelie
u nas Niemcy blokują powstanie elektrowni atomowej.. już wiecie dlaczego..
300_pala
A Jarek w nagrodę kupuje od nich mercedesy dla wojska
specjalnie_zarejstrowany1
Bialorus to jest 5 mln ludzi i dżungla. Tam nie wszystkie miejscowosci maja dostep do elektrycznosci. Łukaszenke trzeba docenic za siłe przekonywania, że potrafi wmówić tam komukolwiek że sobie "zachód" ostrzy zęby na te stadka świń i krów które tam są cenne na wage złota. Zastanawiam się ilu z tych ludzi Bialorus to jest 5 mln ludzi i dżungla. Tam nie wszystkie miejscowosci maja dostep do elektrycznosci. Łukaszenke trzeba docenic za siłe przekonywania, że potrafi wmówić tam komukolwiek że sobie "zachód" ostrzy zęby na te stadka świń i krów które tam są cenne na wage złota. Zastanawiam się ilu z tych ludzi w ogole nie zdaje sobie sprawy o istnieniu czegoś takiego jak internet. To jest taka Korea Północna Europy. Słyszałem że ajwaj lubi tam jezdzić na wakacje bo jest jak król jak tam wjeżdża swoją ładą z rublami w kieszeni.
ajwaj_
te - rejestrowany
PISia musi cie wymienic, agitacja dla przedszkola > pojecia ZERO
ATOMOWA ELEKTROWNIA > lepsza od stryroporu dyrekcji Magdalenki :)
_____________
"Łączna produkcja energii elektrycznej wyniosła 4,6 mld kWh, co pozwoliło zastąpić około 1,3 mld m sześc. gazu ziemnego.
Każdego dnia
te - rejestrowany
PISia musi cie wymienic, agitacja dla przedszkola > pojecia ZERO
ATOMOWA ELEKTROWNIA > lepsza od stryroporu dyrekcji Magdalenki :)
_____________
"Łączna produkcja energii elektrycznej wyniosła 4,6 mld kWh, co pozwoliło zastąpić około 1,3 mld m sześc. gazu ziemnego.
Każdego dnia elektrownia jądrowa produkuje 28 mln kWh energii elektrycznej, co stanowi około 25% całkowitej produkcji energii elektrycznej w kraju - powiedział Wiktor Karankewicz.

- Po uruchomieniu drugiego bloku lub całej elektrowni łączna produkcja energii elektrycznej wyniesie około 18,5 mld kWh rocznie, a okres eksploatacji wyniesie 60 lat, z możliwością przedłużenia do 100 lat, biorąc pod uwagę istniejącą praktykę rozbudowy reaktorów.""

https://atom.belta.by/ru/belaes_ru/view/pervyj-energoblok-belaes-vyrabotal-46-mlrd-kvtch-elektroenergii-11519/

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki