REKLAMA

Łukaszenka: Białorusini będą musieli nostryfikować dyplomy polskich uczelni

2020-09-25 13:30
publikacja
2020-09-25 13:30
Shutterstock

Studenci z Białorusi, którzy uczą się w Polsce, będą musieli nostryfikować dyplom, by podjąć pracę w kraju – oświadczył w piątek nieuznawany przez Zachód białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Słowa te padły podczas spotkania Łukaszenki z gubernatorem rosyjskiego obwodu irkuckiego - poinformowała agencja TASS.

W 2019 r. w Polsce studiowało ok. 7 tys. Białorusinów - wynika z informacji PAP otrzymanych w lutym na targach edukacyjnych w Mińsku.

Z Mińska Justyna Prus

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prs
Łukaszence znostryfikowano prezydenture, dlatego fuczy..
itso_alternator
On nie jest prezydentem news-ów nie czytacie czy co ?
drabio
To jest równoznaczne ze stwierdzeniem "nie chce was"...bo jak już wrócicie na Białoruś to zamarzy się wam życie takim poziomie jak w PL.a to będzie problem jeżeli reszta ludzi zobaczy że reszta świata nie żyje buteleczka gorzały, paskiem słoniny szczęśliwi że opłacili czynsz i media w kwocie rownowartek To jest równoznaczne ze stwierdzeniem "nie chce was"...bo jak już wrócicie na Białoruś to zamarzy się wam życie takim poziomie jak w PL.a to będzie problem jeżeli reszta ludzi zobaczy że reszta świata nie żyje buteleczka gorzały, paskiem słoniny szczęśliwi że opłacili czynsz i media w kwocie rownowartek 200pln zarabiając 1000.

Gdzie tu byłoby miejsce dla jowialnwgo baciuszki co jak trzeba to pogra na harmoszce albo kosa trawę skosi.

Mi tam wisi jak chcą żyć Białorusini i czy rządzi u nich wilk czy zając. Jeżeli Łukaszenka porządzi kolejnych 10 lat najwyżej będzie więcej wybiedzonych białoruskich pracowników w Polsce czy innych krajach Europy. Najbardziej wkurza mnie to pitolenie Putina i Łukaszenki jaka to Polska zła i Polacy którzy robią jakąś krecia robotę, a tak na prawdę to głupota i korupcja doprowadziła do tego że kraje te są w tyle i ich władze zachowują się jak jaskiniowcy strasząc, wymyślając niestworzone historie spiskowe, jeszcze wymahuja maczugą czyli tym posowieckim sprzętem.

and00
On chyba nie wie bo niby skąd ma wiedzieć, ale nostryfikacja Polskich dyplomów była obowiązkowa cały czas, tak że tego, takie pitolenie jak o zamknięciu granic, co było by dla nich samobójstwem
marxs
"to zamarzy się wam życie takim poziomie jak w PL."- to życie na "poziomie" jak w PL to
"Aż 39,4 proc. Polaków - prawie 15 mln osób - żyje w sferze niedostatku. Nie wydają tyle, by zaspokoić podstawowe potrzeby biologiczne i społeczne do tego 4,2 proc. Polaków żyje poniżej tej granicy, oznacza,
"to zamarzy się wam życie takim poziomie jak w PL."- to życie na "poziomie" jak w PL to
"Aż 39,4 proc. Polaków - prawie 15 mln osób - żyje w sferze niedostatku. Nie wydają tyle, by zaspokoić podstawowe potrzeby biologiczne i społeczne do tego 4,2 proc. Polaków żyje poniżej tej granicy, oznacza, że wciąż co 25 Polak czy Polka wegetuje w stanie zagrożenia dla zdrowia i życia.
3,5 mln osób żyje w stanie ubóstwa ustawowego, a prawie 5 mln – ubóstwa relatywnego, mając do dyspozycji miesięcznie na osobę mniej niż 626 złotych."-tak wyglada dla nich PISi "dobrobyt" nieco ponad 100 euro na osobę na miesięczne wydatki

marxs
Białorusinów pracuje w Polsce 12 tysięcy ,Polaków na zachodzie ponad 3 miliony a więc z tego prostego zestawienia widać w jakim kraju jest i bida i nędza
ps.Polak z Ukraińcem to europejscy Nomadzi proszący niemieckich i angielskich Panów o jakąkolwiek robotę i kawałek chleba z musztardą może być nawet bez paska słoniny
drabio odpowiada marxs
Uśmiechnę się tylko bo 3 mln to było 10 lat temu. Taraz jest to jakieś 2 mln ale przewrotność takiego myślenia łatwo obnażyć pytaniem: Jakbyś skomentował informacje że 5,5mln Brytyjczyków pracuje poza Wielką Brytanią albo po 2 mln Francuzów czy Niemców?

Oni też są nomadami? Pariasami Europy?

Normalna
Uśmiechnę się tylko bo 3 mln to było 10 lat temu. Taraz jest to jakieś 2 mln ale przewrotność takiego myślenia łatwo obnażyć pytaniem: Jakbyś skomentował informacje że 5,5mln Brytyjczyków pracuje poza Wielką Brytanią albo po 2 mln Francuzów czy Niemców?

Oni też są nomadami? Pariasami Europy?

Normalna sprawa że ludzie poprzez pracę za granicą się rozwijają poznają technologie i języki, kultury i zaczynają rozumieć innych ludzi jednocześnie podnosząc swoje umiejętności.

Na poprzedni komentarz odpowiem że w większości przypadków o biedzie można powiedzieć to samo co o Rosji - "to stan umysłu". Wyłączę z tego tylko ludzi chorych i już niedołężnych bo oni sami sobie w większości przypadków nie są w stanie pomóc.

Jaka to dyskusja tłumaczyć aksjomaty....

Dobrej niedzieli

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki