REKLAMA

Lufthansa odwołuje kolejne wakacyjne loty. W sumie już ponad 3 tys.

2022-06-23 18:32
publikacja
2022-06-23 18:32
Lufthansa odwołuje kolejne wakacyjne loty. W sumie już ponad 3 tys.
Lufthansa odwołuje kolejne wakacyjne loty. W sumie już ponad 3 tys.
fot. Kai Pfaffenbach / / Reuters

Linie lotnicze Lufthansa zamierzają odwołać kolejne 2200 lotów w lipcu i sierpniu - podaje w czwartek portal dziennika „Bild”. Dwa tygodnie temu przewoźnik zapowiedział, że anuluje 900 połączeń. Powód to przede wszystkim znaczące braki kadrowe wśród personelu naziemnego i kabinowego, wywołane pandemią Covid-19.

Zaledwie dwa tygodnie temu Lufthansa ogłosiła, że usuwa 900 lotów z rozkładów dwóch największych niemieckich lotnisk: we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Chodziło o połączenia w dni weekendowe (od piątku do niedzieli), teraz odwołane połączenia dotyczą także pozostałych dni tygodnia.

„Lufthansa wycofa z rozkładów lotnisk we Frankfurcie i Monachium w sezonie letnim kolejne 2200 z łącznie blisko 80 tys. lotów. Dotyczy to w szczególności połączeń krajowych i w Europie, ale nie obejmie tradycyjnych kierunków wyjazdów wakacyjnych, bardzo obleganych w letnich miesiącach” – wyjaśnia rzecznik Lufthansy, cytowany przez "Bilda".

Odwołane loty to połączenia przede wszystkim w obrębie Niemiec i Europy. „Nie powinno to mieć wpływu na połączenia międzykontynentalne” – podkreśla rzecznik. Wyjaśnia, że linie lotnicze zamierzają jak najszybciej poinformować pasażerów o planowanych zmianach.(PAP)

mszu/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (4)

dodaj komentarz
lpg_plus_benzyna
wyrażenie "pandemia Covid" powinno być pisane zawsze w cudzysłowie.
ogon111
"Powód to przede wszystkim znaczące braki kadrowe wśród personelu naziemnego i kabinowego, wywołane pandemią Covid-19"

zwolniliście ludzi bo przyszła pandemia a teraz myśleli, że z tą garstką pracowników co została będzie dało się obsłużyć ruch jak przed pandemią, sami są sobie winne wszystkie linie lotnicze tej sytuacji
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pstrzezek
Cięcie kosztów i nabijanie kasy. Wystarczy porównać ceny z poprzednim sezonem. Lufthansa strasznie mąciła przy okazji COVID-19 nie wpuszczając ludzi na pokład po to tylko by przedkładali lot i kupowali nową rezerwacje. Ogromne rozczarowanie tymi liniami

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki