Lubuskie: straż Graniczna i KAS zlikwidowały nielegalną stację paliw

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną stację paliw w jednej z miejscowości w pow. świebodzińskim (Lubuskie). Jej właściciel miał nielegalne paliwo i sprzęt do jego tankowania.

Do posiadania paliwa bez akcyzy przyznał 35-letni Polak, właściciel posesji, który nie ma koncesji na obrót paliwami. Mężczyzna miał także mniejsze ilości nielegalnych papierosów i alkoholu - poinformowała w czwartek PAP - Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Z ustaleń pograniczników i celników wynika, że podejrzany nie tylko posiadał nielegalne paliwo na własny użytek, ale zajmował się jego sprzedażą. Za sprzedaż paliwa bez koncesji grozi grzywna w wysokości do 5 mln zł lub od 6 miesięcy do 5 lat więzienia.

Podczas przeszukania terenu posesji funkcjonariusze natknęli się na sześć zbiorników, każdy o pojemności tysiąca litrów; było w nich łącznie 950 litrów oleju napędowego. Był tam także dystrybutor do tankowania pojazdów.

Celnicy, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie, pobrali próbki nielegalnego paliwa w celu ustalenia źródła jego pochodzenia. (PAP)

autor: Marcin Rynkiewicz

edytor: Agata Szczepańska

mmd/ akw/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 7,0% VIII 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 501,22 zł VII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl