Łóżeczko Fisher-Price wycofane po serii wypadków

Przenośne łóżeczko Fisher-Price Rock'n'Play zostało w Stanach Zjednoczonych wycofane z użytku. Komisja ds Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich bada szczegóły śmiertelnych wypadków. 32 niemowląt zmarło podczas leżenia w tym bujaku. 

Jak podaje CNN, od 2009 roku, a więc od rozpoczęcia sprzedaży łóżeczka, nawet 32 dzieci mogło zginąć podczas korzystania z niego. Wcześniej o podjęcie kroków apelowała Amerykańska Akademia Pediatrów, która wprost używała określenia "śmiercionośne" łóżeczko.

Nieprzypięte pasami dzieci przekręcały się na brzuch. W tej pozycji nie mogły prawidłowo oddychać. - Ginęły także w innych okolicznościach w kołysce Rock'n'play - informuje CNN. 

Wszystkie osoby, które kupiły łóżeczko, mogą zwrócić bujak i odzyskać pieniądze. Łącznie zwroty mogą dotyczyć 4,7 mln produktów. 

Manager firmy Mattel Chuck Scothon nagrał i upublicznił film, w którym ostrzegał, by pod żadnym pozorem nie kłaść w bujaku dzieci, które mogą się już samodzielnie przewrócić na brzuch. 

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 15 skaurus

Facet nie mrugnął ani razu przez 51 sekund trwania filmu. Mając w perspektywie lawinę pozwów też zatrudniłbym najlepszych speców od pr i inżynierii społecznej :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne