"Łowcy cieni" z CBŚP zatrzymali szefa grupy przestępczej, która wyłudziła 120 mln zł

34-letniego Grzegorza H., lidera grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze od przedsiębiorców w Szwecji i w Polsce zatrzymali tzw. "łowcy cieni" przy współpracy z Europolem i wydziałem do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP- dowiedziała się PAP w CBŚP.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Marian Zburzycki / FORUM)

Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania, za liczne oszustwa, których dopuścił się w obu krajach.

"Policjanci CBŚP po wielomiesięcznym rozpracowaniu prowadzonym przez wydział do zwalczania cyberprzestępczości CBŚP, policję szwedzką i Europol ustalili, że poszukiwany ENA przez szwedzki wymiar sprawiedliwości Grzegorz H. ukrywa się w jednym z mieszkań budynku w Poznaniu. Rano +łowcy cieni+ wraz z kolegami z Poznania weszli, więc do mieszkania i zatrzymali mężczyznę, który nie stawiał oporu" - powiedziała PAP rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

Jednocześnie w Szwecji miały miejsce zatrzymania innych członków tej międzynarodowej grupy. Grzegorz H. był liderem zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Polsce i Szwecji, która trudniła się oszustwami m.in. przy wykorzystaniu złośliwego oprogramowania.

"Rozbicie grupy przestępczej było wynikiem wielomiesięcznego śledztwa i działań operacyjnych policji szwedzkiej i polskiej. Jak ustalili do tej pory śledczy, w wyniku działalności grupy wyłudzono ponad 250 milionów koron szwedzkich (120 milionów złotych)" - dodała Hamelusz.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., dzięki pieniądzom z działalności przestępczej. Obecnie Grzegorz H. czeka na procedurę ekstradycyjną do Szwecji.

"Łowcy cieni" to policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzący elitarną, tajną komórkę. Odnajdują i zatrzymują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca, często poszukiwanych od wielu lat.(PAP)

gdyj/ krm/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 5 ~ja

KULA W LEB nie piep..c sie z oszustami ktorzy zabieraja miejsca pracy za 120 milionow?TYLE MOGLI BY INWESTOWAC INWESTORZY GDY BY NIE TAKI OSZUST ! TAK SAMO Z BAGSIKIEM ! niech oddaje 120 plus odsetki ...jak nie to kula w LEB ! I NIEBEDZIE NIKT KRADL! HARAKIRI MU ZROBIE ZA DARMO !

! Odpowiedz
1 2 ~Alex

"Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2015 r., dzięki pieniądzom z działalności przestępczej.". O co kaman?

! Odpowiedz
0 6 ~aabbcc

przecież to oczywiste...tyle pieniędzy ukradł że było go stać na wynajem mieszkania w Poznaniu w którym się ukrywał....

! Odpowiedz
0 0 ~wlk

Najpierw go policja wypompowala do sucha a jak juz nic nie mial, to go zatrzymali. Normalka w PL.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil