REKLAMA
DZIEŃ START-UPÓW

Siemoniak: Druga osoba w państwie publicznie kłamie

2019-08-07 09:16
publikacja
2019-08-07 09:16

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, druga osoba w państwie publicznie kłamie - stwierdził b. szef MON, wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem sytuacja związana z lotami marszałka rządową flotą jest "nie do obrony". "PiS ma serial, który zatapia pana Kuchcińskiego" - mówił.

fot. REUTERS/Kacper Pempel / / FORUM

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

Do sprawy odniósł się w środę wiceszef PO w radiowej Jedynce. Jego zdaniem ta sytuacja jest "nie do obrony". "PiS ma z tym ogromny problem. Gdyby stanęli w prawdzie od razu i powiedzieli, co było, byłoby zupełnie inaczej, a tak to mają serial, który zatapia pana Kuchcińskiego" - powiedział Siemoniak.

Jego zdaniem "druga osoba w państwie publicznie kłamie", czego nie zmieniają ani - jak mówił Siemoniak - "spóźnione przeprosiny" Kuchcińskiego, ani wpłata pieniędzy.

"Jeżeli on w poniedziałek skłamał na konferencji prasowej, że żona - co samo w sobie jest skandalem - poleciała rządowym samolotem bez niego i to było zdecydowane w ostatniej chwili, a potem się okazuje, że zamówienie było wcześniej, to mamy do czynienia z głęboką patologią" - podkreślił polityk PO.

W poniedziałek Marszałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

Z czego zapłaci marszałek Kuchciński?

Jak podaje "Fakt", z oświadczenia majątkowego, które przedstawił marszałek, nie ma takich pieniędzy. Jego oszczędności, zgodnie z oficjalnymi danymi, opiewają na kwotę 15 tys. zł oraz 200 euro. W zanadrzu jest właścicielem dzieł sztuki, wartościowych książek oraz Hondy CRV 2012, których wartość ocenił na "powyżej 10 tys. zł". Całość oświadczenia majątkowego marszałka można sprawdzić tu.

Z kolei wieczorem na stronach Sejmu opublikowano "wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji". Wykaz CIS zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Jak wynika z wykazu 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną). W wykazie opublikowanym przez CIS znalazły się też informacje dotyczące liczby podróży krajowych, liczby pasażerów na pokładzie (bez uwzględnienia nazwisk czy funkcji) oraz cel wizyty.

aw/pap

agzi/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (48)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
A ludzie są przekupieni i mają to gdzieś.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lampeduza
Oj tam zara kłamie. Najważnijsze że 500syt wpynie na kąto!
drabio
Przecież on nie latał samolotem tylko chodził na piechotę no co wy nie wiecie... Kosmateusz wam powie jak było bo był bliżej prawdy.
drabio
Druga osoba w państwie może klamac, bo ci co nie mogą kłamać i muszą garowac na darmozjada i na na niego głosują. Taka sprzeczność...skutek zakrzywienia rzeczywistości przez TVP.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marianpazdzioch
Pierwszą osobą jest Kaczyński, drugą glapcio, tudzież niejaki Morawiecki. Zależy jak spojrzeć.
trooper
Kaczyński jest cwany, rzadko udziela się publicznie, to też rzadko kłamie.
jerloz210935
Dodałbym największego speca od lotnictwa i jego doradców, łojca dyrektora,no i znakomitego znawce prawa.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki